Žákovské okénko: Domácí debut čtyřky a pocit vítězství jen pro sedmou třídu

Gabriela Juříková, 27.09.2017
Pro žáky je třetí hokejový víkend dávno minulostí a snad jsou i dávno zapomenuty vysoké prohry. Svoje první domácí zápasy si v sobotu odbyla čtvrtá třída a hráči víc sbírali zápasové zkušenosti než góly. Na ledě Kooperativa Areny se 23. – 24. září postupně proháněly týmy z Kopřivnice, Vítkovic a Metropolia Silesia. Navíc měla pátá třída toto kolo dvojité a k nedělnímu domácímu utkání s polským týmem si v sobotu zajela do Karviné. Podrobnosti o jednotlivých zápasech naleznete na dalších řádcích.

Jak už bylo výše řečeno, čtvrtá třída si odehrála v sobotu 23. září první zápasy na domácím ledě. Prvním soupeřem byla Kopřivnice, a přestože se domácím týmům podařilo vsítit celkem jedenáct gólů, soupeř jich v obou mini utkáních nastřílel dvacet dva.
S Vítkovicemi už byla střelecká produktivita hráčů vedených trenérem Rambouskem poněkud slabší. Tým A se radoval jednou, tým B byl úspěšnější a Vítkovicím poslal do brány puky dva. Porubští gólmani Láryš s Vojáčkem ovšem lovili kotouče dohromady dvacet osmkrát.

Pátá třída měla víkend nejnáročnější. V sobotu 23. září zavítala do Karviné a utkání moc dobře nerozehrála. Po dvou třetinách prohrávala 7:0. Po druhé přestávce se ale něco změnilo a Porubští hrozivý náskok domácího týmu od čtyřicáté druhé minuty začali stahovat a tři minuty před koncem základní hrací doby byl stav 7:5. Nakonec tak toto utkání i skončilo. Gólově se dvakrát prosadil Vojtěch Foltýn a po gólu vsítili Kateřina Pěnčíková, Jan Kapitánik a Richard Kanich.
V nedělím dopoledni si zahráli svěřenci trenéra Moravce s hráči Metropolia Silesia a ani tento zápas nebyl pro mladší žáky vítězný. Skóre sice otevřeli gólem Dominika Dragona a po soupeřově vyrovnání si páťáci vzali vedení zpět díky střele Matěje Planky. Polský tým ještě v druhé třetině vyrovnal a tak o vítězi rozhodovala až třetí perioda. Tu ovládli hosté a z Poruby odjížděli s výhrou 4:2.

V sobotním brzkém dopoledni se šesté třídě trenéra Mrázka moc nedařilo. On taky přijel podvědomě nejobávanější soupeř, městský rival Vítkovice. V první dvacetiminutovce si hosté udělali pětigólový náskok, na což nedokázali Porubští nijak reagovat a už toto vedení by bohatě stačilo na výhru. Ridera pak v druhém dějství nasázela další čtyři kousky a v třetí třetině přidala další dva góly. Domácí měli gólovou radost jen jedinkrát a to v osmadvacáté minutě za stavu 0:8. Šťastným střelcem byl Ondřej Jeřábek. Konečný výsledek utkání: 1:11.

To sedmá třída pod vedením trenéra Moravce jako jediná dosáhla na body, když porazila Metropolii Silesia 5:1. Ale Výhra se ale nerodila lehce. Po první třetině vedla Poruba 1:0, což se na začátku druhého dějství změnilo ve vedení o dvě branky. Hosté dokázali domácí náskok zmenšit, ale byl to jediný počin v nedělním začínajícím odpoledni. Třetí třetina totiž patřila výhradně jen porubským hráčům a díky třem gólům si zajistili výhru v podobě výsledku 5:1. Na všech gólech se podílel Ondřej Krčmarský. Čtyřikrát jako střelec a na pátou branku nahrával Danielu Janečkovi.

A jak si vedla s Vítkovicemi osmá třída? Kopírovala výsledek svých předchůdců – šesté třídy – a taky prohrála poměrem 1:11. Jen s tím rozdílem, že po první třetině prohrávali jen o branku a hosté si otevřeli střelnici až v druhé periodě, kdy nasázeli celkem sedm branek. RT TORAX svůj čestný gól vstřelil v devětadvacáté minutě a autorem gólu byl Michal Pospíšil.

Gólové skóre 5. – 8. třída: 14:34
Gólové skóre 4. – 8. třída: 28:84
Trestné minuty Poruby: 40 + 10 minut OT