Žákovské okénko: Dohrávka základních částí soutěží mladších žáků

Romana Opatová, 12.12.2021
Listopad a počátek prosince patřil dohrávce základní části soutěže i pro mladší žáky ve skupinách C a D. Obě třídy bojovaly v pěti zápasech o pomyslných 10 bodů do tabulky.

Listopadovou sérii zápasů rozehrála 7. třída pod vedením trenéra Květoslava Foltýna v domácí TORAX ARENĚ proti městskému rivalovi z Vítkovic. V utkání marně hledali hráči Poruby recept, jak držet se svým soupeřem krok. Prohráli celkově 14:0.

Další utkání již skončilo pro hráče HC RT TORAX vítězně, a to na ledě třineckých Ocelářů. Do utkání vstoupili úspěšněji domácí hráči, když se už v 2. minutě ujali vedení. Porubští hráči dokázali na branku reagovat, srovnat a takto se měnilo skóre po celou třetinu. Třinec po 20 minutách vedl 3:2. V druhé dvacetiminutovce úřadovala dvěma brankami Poruba a vedla tak 4:3. V poslední třetině se bojovalo doslova o každý centimetr ledu. Porubští hráči skórovali 2krát, domácí jen jednou. Celkově HC RT TORAX zvítězil 6:4.

I v dalším kole si hráči 7. třídy připsali vítězství a rozhodně jej nedosáhli lehce. Na domácí půdě vyzvali 20. listopadu tým AZ Havířov. Po prvních 20 minutách bylo skóre nerozhodně 1:1, po druhé třetině 3:3. O utkání rozhodovala poslední část hry. V 45. minutě vstřelili čtvrtou branku porubští hráči a toto jednobrankové vedení si dokázali uhájit do závěrečné sirény. HC RT TORAX zvítězil nad Havířovem těsně 4:3.

Vítěznou šňůru ztratili hráči Poruby v následujícím kole na ledě Polárky ve Frýdku-Místku. V každé části utkání porubští hráči za svým soupeřem lehce zaostávali. První třetina skončila ve prospěch Frýdku-Místku 3:1, druhá 4:1. Ve třetí třetině se pokusili porubští hráči nepříznivý stav korigovat. Do této části hry vstoupili mnohem aktivněji než soupeř a postupně snížili na 7:4. Soupeř ale dramatický zvrat nedovolil a třemi rychlými góly potvrdil celkové vítězství 10:4.

Předposlední utkání skupiny proběhlo v sobotu 4. prosince na domácím ledě proti opavskému týmu. Porubští se vedení ujali hned v 6. sekundě od úvodního buly a byli úspěšnější než jejich soupeř po celých 20 minut. Celkově ji vyhráli 3:0, druhá část utkání skončila smírně 1:1. V poslední třetině opět udrželi porubští hráči čisté konto, přidali dvě branky na vrub soupeře a zvítězili celkově 6:4.

V soutěži pokračují tzv. nadstavbou s vybranými týmy z vedlejších krajů.

I 6. třída pod vedením Jakuba Voznici začala měsíční várku utkání s týmem z Vítkovic. První část utkání skončila nerozhodně 2:2, nicméně vývoj utkání určilo následující dějství. Vítkovice v této části hry přehrály porubské hráče 6:2. Vyrovnaná poslední část utkání již tedy nemohla nic rozhodnout. Vítkovice v městském derby vyhrály 11:6.

Ani v dalším utkání si porubští hráči na vítězství nesáhli. Na domácím ledě přivítali 20. listopadu třinecké Oceláře. První branku dokázali hráči Poruby vstřelit až ve 26. minutě, to už ale po první části hry prohrávali vysoko 5:0. druhá část skončila pro Třinec 4:2 a ani v poslední části hry Třinec ve své produktivitě nepolevil, dokázal přidat ještě dalších šest branek. Celkově Třinec zvítězil 15:2.

Střeleckou produktivitu si hráči 6. třídy spravili v 16. kole proti Havířovu. Zejména první třetina se porubským hráčům povedla, když v ní zvítězili 5:1. Zbylé části utkání již končily jednobrankovým vítězstvím Poruby, a to 3:2 a 4:3. Havířov podlehl hostující Porubě 12:6.

17. kolo proběhlo v neděli 28. listopadu, a to na domácím ledě proti Frýdku-Místku. V první třetině se dostali několikrát do jednobrankového vedení hosté, porubský tým dokázal vždy srovnat. I tak ale Frýdek-Místek po této části hry vedl těsně 4:3. Druhou třetinu soupeř porubské šesťáky řádně zaskočil, ačkoliv první branku této třetiny vstřelila Poruba v 26. minutě, soupeř jich následně doslova nasázel domácímu týmu šest. Po 40 minutách byl průběžný výsledek 10:4 a obrat v utkání se nedal očekávat. Poslední část skončila pro Frýdek-Místek 2:1 a tento tým si tak odvezl celkové vítězství 12:5.

Ani v posledním zápase skupiny hráči Poruby nebodovali. V utkání s domácí Kopřivnicí sice Poruba vedla od 11. minuty 1:0, další skóre ale neutěšeně narůstalo ve prospěch Kopřivnice, 6:3 po 20 minutách a 10:4 po 40 minutách. V poslední dvacetiminutovce bylo skóre 10:3 pro Kopřivnici a celkově zvítězila vysoko 20:7.

Porubští hráči musí nyní nasbírat síly pro 1. kolo nadstavby, které se rozehrává v průběhu prosince s výběrem úspěšných mužstev ze soutěží vedlejších krajů.