Žákovské okénko: Černí vlci padli na domácí půdě a Vítkovice opět ovládly ostravské derby

Kateřina Procházková, 21.09.2017
Minulý víkend zel porubský stadion prázdnotou, tedy co se zápasů žáků týče. Všechny věkové kategorie totiž sehrály svá utkání venku. Zatímco osmá a šestá třída pod vedením trenéra Mrázka vyrazily za Černými Vlky do Beskyd, svěřencům trenéra Moravce vystačilo na přesun jen ostravské MHD, jelikož hráli ve Vítkovicích. Valaši v obou případech porubským žákům podlehli, ale ostravská derby se až tak nevyvedla a skončila dosti vysokými porážkami Poruby. Pojďme se tedy ve zkratce podívat, jak všechna utkání vypadala.

Jak již bylo zmíněno výše, do Rožnova pod Radhoštěm se vydala šestka a osmička. Jako klasicky první mač sehráli mladší žáci a porubští šesťáci se v tomto utkání velice dobře činili. První třetina byla vyrovnaná, čemuž nasvědčuje i stav po dvaceti minutách a to 1:1. Ovšem obrat nastal ve druhé části, kdy Poruba dokázala nasázet soupeři další čtyři branky a dokonce se jí podařilo uhlídat vlastní bránu a neobdržet gól. V poslední třetině hosté stav udržovali, a ač se domácímu mužstvu podařilo jednou brankou náskok Poruby mírně snížit, nebylo to nic platné. Navíc Ostravané přidali ke konci ještě jeden gól. Autory branek byli Patrik Šenkyřík, Ondřej Jeřábek, Dominik Prokeš, Tomáš Murin a dvakrát se podařilo skórovat Mathiasi Hlaváčovi.

O vyrovnaném duelu se ale nedá dle zápisu hovořit v případě osmé třídy. Hosté totiž skórovali již v páté minutě a otevřeli si menší střelnici před vlčí klecí. První třetina tedy pro domácí celek nedopadla dobře a po dvaceti minutách prohrával již 1:4. Vlkům se ale podařilo ve druhé třetině brankový náskok Poruby mírně snížit, když za Drabčíkova záda poslali dva kousky. Nebylo to nic platné, neboť Poruba přihodila ve druhé části jednu branku a v poslední třetině další tři. Černí Vlci sice ještě v poslední části zabojovali a podařilo se jim stav snížit na 5:8, ale bohužel víc branek dát nedokázali a body si tak připsal TORAX. Hattrickem a jednou brankou navíc se v tomto utkání blýskl Ondřej Becher, dvěma brankami Martin Vehovský a dále pak Mikuláš Stuchlík a Ilja Kovalčík.

Z Beskyd tedy body do Poruby dorazily, ale při ostravském derby zůstaly na vítkovické půdě. Porubští páťáci prohrávali vysoko již po první třetině, kdy se podařilo na pět obdržených gólů odpovědět pouze jednou. Malá naděje ovšem svitla ve druhé třetině, kdy se Vítkovicím skórovat nepodařilo, zato Poruba stáhla náskok domácích na 5:3. Domácí pravděpodobně na chvíli polevili, jak to tak někdy bývá, když někdo vede vysoko již od začátku, ale v poslední třetině si již tuto chybu nedovolili a svou výhru si pojistili. Poruba odcházela domů s porážkou 4:8 a autory branek byli Tobiáš Kubatík, Lukáš Neuwirt a dva góly vstřelil Dominik Dragon.

Páťáci ale dopadli oproti svým starším kolegům ještě dobře. Porubská sedmička totiž podlehla daleko horším výsledkem. Vítkovice se činili již od prvních minut a než se hostům povedlo skórovat, prohrávali již 7:0. Jediná porubská branka z hole Ondřeje Krčmarského padla až v poslední třetině, což nestačilo. Utkání nakonec skončilo stavem 8:1 pro domácí Vítkovice.