Zahájení soutěže starší přípravky HC RT TORAX

Romana Opatová, 04.10.2020
Hráči starší přípravky pod vedením Jiřího Trembáče stihli odehrát v září pouze jedno mistrovské utkání, a to na ledě domácí Kooperativa Arena proti Frýdku-Místku.

Mistrovská utkání kategorie starší přípravky – soutěže 5. tříd Moravskoslezského kraje byla zahájena ze všech ostatních mládežnických kategorií tzv. velkého hokeje jako poslední. Pro mladé hráče této kategorie se jedná o úvodní sezónu, kdy hra probíhá již na velké hřiště s pěti hráči na ledě. Několik zápasů v této formě si hoši stihli odehrát v rámci letních přípravných turnajů, nicméně ostré body v soutěži se začaly rozdělovat až o víkendu 19.–20. září v rámci 1. kola. Domácí HC RT TORAX na svém ledě přivítal svého tradičního soupeře z Frýdku-Místku. Do utkání vstoupil domácí tým úspěšněji, gólem v 2. minutě se ujal vedení 1:0. Hosté ale stav utkání srovnali hned ve 4. minutě a do konce třetiny stihli otočit vývoj utkání na 4:1 ve svůj prospěch. I v druhé třetině byl průběh utkání podobný. Domácí otevřeli skóre třetiny, ale dále navyšovali vedení hosté, po 40. minutách již vedli 10:3. Poslední třetina již dopadla těsným výsledkem 3:2 pro hosty a celkově tak Frýdek-Místek zvítězil 12:4.

Druhé kolo soutěže mělo pro svěřence Jiřího Trembáče pokračovat v neděli 27. září proti HC Bohumín. Utkání bylo odloženo, soutěž tedy pokračuje dalšími zápasy až v říjnu.