Vrchol Ligy juniorů se blíží! Takto bude vypadat formát druhé části sezony

Patrik Rošič, 19.02.2023
Pomalu ale jistě se blíží konec první části sezony Ligy juniorů. Porubští junioři zatím drží poslední postupové místo pro playoff, ale nečeká je ještě nic jednoduchého. Porubané mají před sebou dalších 6 zápasů a pořadí se může ještě lehce změnit. Jak bude vypadat vyřazovací část si můžete přečíst níže.

Junioři jsou s 44 body na čtvrté pozici a libují si na účast v playoff, nicméně v patách jím je Šumperk, který ztrácí na Porubu 7 bodů, a tak se čeká velké drama tak jako v loňské sezoně. Na druhou stranu kdyby se juniorům dařilo, tak se mohou dostat na lepší příčku. Ve hře dokonce ještě je i celková druhá pozice v tabulce.

Konec základní části Ligy juniorů bude 12. března a do playoff postupují 4 týmy z každé skupiny. Do vyřazovací části sezony nemůže postoupit Salcburk, i když v současné době drží třetí příčku západní tabulky. Naopak do playdown zamíří týmy ze 7. míst obou skupin. To znamená, že celkům na 5. a 6. příčce končí sezona.

ČTVRTFINÁLE

Hraje se na tři vítězná utkání. Lépe umístěný tým bude začínat doma, takže první, druhý a případný pátý zápas sehraje celek v lepším postavení na svém ledě. Hůře umístěné mužstvo bude hrát doma třetí a případně čtvrtý zápas. První zápasy budou začínat 16. března a případné páté utkání se odehrají 23. března. Bude se hrát křížem s druhou skupinou, takto vypadá formát:

SEMIFINÁLE

Stejně jako v prvním kole playoff, tak i semifinále se bude hrát na tři vítězné zápasy. A i který soupeř bude začínat doma, bude stejně jako ve čtvrtfinále. Takže lépe umístěný tým bude hrát 1., 2. a případně 5. zápas doma na svém ledě. Naopak 3. a případný 4. zápas odehraje na svém ledě tým s horší pozicí v tabulce po základní části. První zápasy druhého kola playoff budou startovat 26. března a případné páté zápasy se odehrají 2. dubna.

FINÁLE

I finále se bude hrát na tři vítězná utkání a s tejné to je i s tím, kdo bude začínat doma. Takže 1., 2. a případně pátý zápas odehraje na svém ledě tým, jenž má lepší postavení v tabulce. Třetí a případný čtvrtý zápas bude hostit tým s horším postavením. Finále bude začínat 5. dubna a případný pátý zápas se odehraje 12. dubna. Vítěz finálových zápasů postoupí do DHL extraligy juniorů.

PLAYDOWN

Sehrají spolu poslední týmy obou skupin. Bude se hrát na 3 vítězná utkání a začínat doma bude tým, který měl po základní části Ligy juniorů více bodů. Boje o udržení v Lize juniorů odstartují dva dny po začátku čtvrtfinále, takže první zápas bude k vidění 18. března a případný pátý zápas se odehraje 25. března. Poražený tým sestoupí do Regionální ligy juniorů.