Vletěli jsme do toho a věřili ve vítězství, říká dvougólový Ctirad Ovčačík

Aleš Koubík, 25.11.2018
Nyní už prvoligová Slavia se vrátila do Ostravy po třech letech v rámci 27. kola Chance ligy s cílem odvézt nějaké body. Není divu, když na domácím ledě v divoké přestřelce RT TORAX porazila o tři branky. Důležitý zápas, ve kterém s nadsázkou šlo o šest bodů, chtěli zvládnout i domácí a smazat tím osmibodovou ztrátu na svého soupeře a zároveň se přiblížit k místům zaručující play-off. I když do utkání nezasáhly opory týmu jako kapitán Jiří Zdeněk, nejproduktivnější hráč s dvaceti body Jakub Illéš nebo střelec z posledních zápasů Jozef Baláž, tak porubský prapor vlál po utkání hodně vysoko. Lví podíl na tom měl zastupující kapitán týmu Ctirad Ovčačík. Čtyřiatřicetiletý obránce nejprve ve 4. minutě otevřel skóre při vlastním oslabení a během první přesilové hry v 16. minutě propálil hostujícího gólmana podruhé. Vypracovaný náskok domácí ve zbylé části zápasu navyšovali.

Poruba povzbuzena bojovným výkonem z minulého utkání na ledě vedoucí Dukly, vstoupila do zápasu aktivněji. Od úvodního vhazování bývalý extraligový celek nešetřila a pouštěla se do útočných výpadů a vytvářela si střelecké pozice zásluhou první formace. „Vstoupili jsme do zápasu dobře s cílem vletět na ně a pohlídat si první třetinu, které nám v poslední době nešly. Dobrou přípravou nám bylo poslední utkání v Jihlavě, kde jsme nebyli o moc horším týmem,“ komentuje úvodní minuty Ctirad Ovčačík a vzápětí dodává, „pak přišlo oslabení, ve kterém jsme měli gólové šance a já jednu proměnil, i když se jednalo spíše o dobře stíněnou střelu od modré čáry. Kluci se dobře před brankáře postavili a stačilo to trefit kolem ramena, protože puk snadněji propadne, když je gólman v základním postavení, což se potvrdilo. Věřil jsem, že to tam padne, ještě než puk přeletěl brankovou čáru, protože to bylo opravdu dobře sehrané.“ Napodobit porubského kapitána mohl Tomáš Jáchym, který v dalším oslabení nabruslil z mezikruží až před Šorfa, ale ten brankovou čáru uchránil.

Domácí obránce se do první přestávky zapsal do střelecké listiny ještě jednou. V první přesilové hře RT TORAXU a po další gólové přihrávce Jana Hudečka propálil tvrdou ránou Šorfa z vrcholku kruhu. „První přesilovka nám vyšla skvěle a podařilo se mi dát druhou branku, i když si nemyslím, že by to byla úplně nějaká tvrdá rána, jelikož mezi nejtvrdší střelce nepatřím,“ popisuje druhou branku bývalý hráč hned šesti extraligových klubů. Poruba další průběh hry kontrolovala výbornou defenzívou a nepouštěla slávistické hráče do stoprocentních šancí a pojistkou vzadu byl skvěle chytající Kůdela. „Po skvělém vstupu do utkání jsme si to hlídali v obraně, abychom nepropadli, protože jsme moc dobře věděli, kde je síla soupeře. Dařilo se nám je nepouštět ani do šancí v prostoru před brankou. Vycházelo to skvěle a věřili jsme ve vítězství,“ hodnotí další počínání porubského celku v zápase dvougólový střelec.

Skalní příznivci si určitě vzpomenou, že zkušený bek už v minulosti oblékal porubský dres. Během sezón 2007-2008 a 2008-2009 vypomáhal tehdejší Sareze a VOKD v první lize v rámci střídavých startů z Vítkovic a v patnácti zápasech si připsal osm kanadských bodů. „Organizace soutěže je úplně jiná než byla tehdy, kdy se hrálo na dvě skupiny. V současné době je mnohem větší konfrontace nejen s moravskými týmy, ale i těmi z Čech. Z mého pohledu je první liga skvělou přípravou na extraligu pro mladé hráče, protože se jedná o těžkou soutěž. Jde vidět, že Chance liga má kvalitu. Ve spoustě aspektech se může mladý hráč zlepšit a dostat dobrými výkony do extraligy, což se v praxi už mnohokrát potvrdilo,“ líčí někdejší hráč Brna, Třince, Mladé Boleslavi, Olomouce, Pardubic a Frýdku-Místku.

RT TORAX čeká již 26. listopadu další utkání na ledě přerovských zubrů, kterým bude chtít vrátit domácí porážku 1:4. Aktuálně šestý celek soutěže začal stejně jako Poruba sezónu na výbornou a postupové příčky do play-off si stále drží. Vydařený zápas se Slavii může ostravskému celku pomoci. „Měli jsme slabší výsledky poslední dobou, ale herně to špatné nebylo. Budeme se v dalších zápasech snažit vrátit nejen herně, ale hlavně výsledkově do začátku sezóny, kdy se nám dařilo,“ doplňuje závěrem první hvězda zápasu Ctirad Ovčačík.