Vítězní šesťáci na závěrečném domácím turnaji sezóny

Vítězní šesťáci na závěrečném domácím turnaji sezóny

Romana Opatová, 15.04.2022
Také hráči šesté třídy zakončili hokejovou sezónu samostatným turnajem. Na domácí půdě přivítali několik týmů stejné věkové kategorie a dařilo se jim parádně – turnajem prošli s jediným zaváháním a celkově zvítězili.

Trenéři Jakub Voznica a Petr Trojan na domácí turnaj sestavili hned 2 mužstva – červený a bílý tým. Přivítali celkem další 3 mužstva – hokejové týmy z Opavy, Rožnova p. Radhoštěm a Havířova. V režimu každý s každým se zápasy dělenými do dvou poločasů se samostatným bodováním se tak hrálo celkově o 60 bodů.

Bílý tým procházel turnajem suverénně, zaváhal pouze v jednom dílčím utkání proti opavskému soupeři. Červený tým doplněný i o mladší hráče měl o poznání těžší situaci. V každém dílčím utkání bojovali tzv. o každý kousek ledu, na vítězství bohužel v turnaji nedosáhli. A že k němu měli blízko – hned ve 4 utkáních prohráli rozdílem jediné branky!

Konečné pořadí:
1. místo HC RT TORAX Poruba – bílý tým
2. místo HC Opava
3. místo AZ Havířov
4. místo HC Černí Vlci
5. místo HC RT TORAX Poruba – červený tým

Porubští hráči současně dosáhli hned na dvě individuální hodnocení. Nejlepším střelcem turnaje byl vyhlášen David Lacina s 10 střelenými brankami, nejlepším brankářem Max Matyska.