Vít Števanka a Marek Prokeš přivezli z turnaje v německém Hannoveru vítězný pohár

Adam Bagar, 15.09.2012
Porubští hokejisté Vít Števanka a Marek Prokeš byli součástí výběru vedeného trenérem Mojmírem Kotasem, ten nesl název KETY Hockey. Dvanáctka hráčů se představila ve dnech 8. – 9. září v německém Hannoveru na turnaji PREMIO Young Indians Cup 2012. Kromě českého výběru na turnaji startovalo dalších sedm německých celků. Po pomalejším rozjezdu se Češi probojovali do semifinále, kde úspěšně změřili síly s domácím Hannoverem. Ve finále pak na ně čekal favorizovaný Eisbären. Přestože se v nadstavbové části radoval německý velkoklub, ve finále už byl úspěšnější KETY Hockey, jehož hráči mohli po vítězství 3:1 podzvednout nad své hlavy pohár pro vítěze.

Sestava KETY Hockey:

Klimek, Števanka – Sousedík, Kovář, Kočí, Urban, Prokeš, Kuchařík, Štěpán, Kojda, Gába, Bystroň.

Zápasy KETY Hockey v základní skupině:

KETY Hockey – Iserlohn Rossters (GER) 3 : 4
KETY Hockey – Rote Toufel Bad Nauheim (GER) 20 : 0
KETY Hockey – EC Hannover Indians „Rot“ (GER) 4 : 4

Zápasy KETY Hockey v nadstavbové části:

KETY Hockey – Grizzly Adams EHC Wolfsburg (GER) 11 : 1
KETY Hockey – Hammer Eisbären (GER) 10 : 0
KETY Hockey – Eisbären Berlin (GER) 3 : 4
KETY Hockey – EC Hannover Indans „Weiß“ 18 : 0

Zápasy KETY Hockey o umístění:

Semifinále: KETY Hockey – EC Hannover Indians „Rot“ (GER) 7 : 2
Finále: KETY Hockey – Eisbären Berlin (GER) 3 : 1