Týden hokeje přilákal nové naděje, porubské trenéry zájem veřejnosti potěšil

Týden hokeje přilákal nové naděje, porubské trenéry zájem veřejnosti potěšil

Michal Opat, 23.09.2021
Čtvrtek 23. září podvečer patřila RT TORAX ARENA nejen akci „Pojď hrát hokej“, ale hlavně malým dětem a jejich rodičům. Cílem této již pravidelné akce Týdne hokeje pořádané Českým hokejem je přiblížit nejrychlejší kolektivní sport novým zájemcům napříč celou naší republikou.

Úvodem se všichni návštěvníci setkali s marketingovým manažerem Mojmírem Kotasem, který zejména rodičům přiblížil dětský hokejový svět a otevřeně odpověděl i na všechny dotazy. Děti z této diskuse neodešly s prázdnou, každý obdržel vedle drobných upomínkových předmětů i svou první sportovní láhev.

Následoval program na ledě, který samozřejmě nemohl proběhnout jinou formou než hrou. Pod vedením trenérů Jiřího Trembáče, Petra Rambouska, Vladimíra Smyčky, ale i hráčů A týmu HC RT TORAX – Michala Vachovce, Tomáše Voráčka, Markuse Korkiakoskiho si děti vyzkoušely své bruslařské dovednosti. Pro mnohé z nich se jednalo vůbec o první krůčky na ledě, jiní si zase vyzkoušeli svou první přihrávku či střelu na bránu. Všichni ale poznali, že neumět bruslit není žádná ostuda, a naopak při paralelně probíhajícím shlédnutí ukázkového minihokeje od svých starších kamarádů z přípravky viděli, co se vše postupně naučí a jaký správný sport hokej je.

Všechny děti byly se stráveným podvečerem nadmíru spokojené a po společné fotografii odcházely s odhodláním naplnit svůj sen – být velkým malým hokejistou!

HC RT TORAX trénuje děti od cca 4 let, mladší dle dohody. Tréninky probíhají v podvečerních hodinách, všichni si mohou po předchozí domluvě s trenéry zapůjčit zdarma hokejovou výstroj. Rodiče se tak nemusí ani obávat že by tréninky nedokázali skloubit se svými pracovními povinnostmi, ani že by museli kupovat výstroj s rizikem, že kdyby dítě hokej omrzel a zůstane doma bez využití.

Na webových stránkách si zájemci mohou dále souhrnně přečíst režim, koncepci tréninků ale i rozhovory s trenéry mládeže.

Fotogalerie×
Odehrané v 18:00 | Muži
HC Slovan Ústí nad Labem
HC RT TORAX Poruba 2011