Stříbro osmáků na domácím turnaji O pohár města Ostravy

Romana Opatová, 29.08.2022
Jako každý rok i letos svěřenci Květoslava Foltýna zakončili svou přípravu předzávodního období domácím turnajem starších žáků. V rámci dvoudenního porovnávání sil pěti mužstev vybojovali úspěšné 2. místo.

Na turnaji pěti mužstev v režimu utkání každý s každým na 3x15 minut čistého času rozehráli žáci r. 2009 své první utkání v pátek 26. srpna proti tradičnímu rivalu z Frýdku-Místku. Hned v 1. minutě se porubský tým ujal vedení 1:0 a v této části hry byl také aktivnějším týmem. Nicméně Frýdek-Místek byl v koncovce postupně šťastnějším týmem a brzo utkání otočil na 2:1 ve svůj prospěch. Vedení si frýdečtí udrželi po celý zbytek utkání. Hráči Poruby se snažili o dorovnání i delší hrou powerplay, soupeř si ale gólem do prázdné branky pojistil svou výhru – celkově 7:4.

Další utkání pro Porubu patřilo utkání s Technikou Brno. Svěřenci Květoslava Foltýna a Martina Tomáška předchozí střelecký nezdar hodili tzv. za hlavu a soupeře s přehledem přehrávali. Po 1. třetině přesvědčivě 5:0, celkem 7:2.

V sobotu ráno bylo zřejmé z výsledků předchozího dne, že utkání proti Vrchlabí bude přímým soubojem o 2. místo na turnaji. Vedení 2:0 z úvodu utkání hráči Poruby ztratili v neprospěch 2:3. Pečlivým dodržováním taktiky trenérů šli ale opět do vedení 4:3. Tři minuty před koncem bylo nicméně opět srovnáno a drama pokračovalo. Poruba tuto koncovku utkání zvládla na jedničku. Tři rychlé branky dovedly hráče RT TORAXu k cennému vítězství 7:4.

V posledním utkání turnaje vyzvala Poruba ke změření sil tým Rakovníku. Po celou dobu byli domácí hráči jednoznačně aktivnější a úspěšnější. Rakovník marně hledal recept na překonání porubského brankáře a podlehl celkově 7:0.

Úvodní prohra v turnaji tedy přisoudila jinak stoprocentně úspěšnému týmu HC RT TORAX celkově 2. místo, a to právě za svým přemožitelem z Frýdku-Místku. I tak ale hráči r. 2009 dali svým výsledkem na turnaji jednoznačně najevo, že jsou na blížící se hlavní sezónu pečlivě připraveni!

O předání pohárů jednotlivým týmům, medailí hráčům i individuálních ocenění pro nejlepší hráče se v závěru turnaje postaral generální manažer HC RT TORAX Pavel Hinner.

Sestava týmu: Kalužík, Výtisk – Pelikán, Vašíček, Lamacz, Krupník, Petruška, Pompe, Šnapka – Paseka, Slezák, Veselý, Fišer, Opat, Myšík, Boniatti, Uher, Recman, Sobek, Halfar

Hodnocení trenéra Květoslava Foltýna:
Tento turnaj, tak jak se již stalo tradicí, byl skvělým vyvrcholením předzávodního období. Kluci k celému turnaji přistoupili svědomitě a po oba dva dny podávali maximální výkony. V prvním utkání jsme se potýkali s naší, asi největší bolestí, a to proměňováním gólových šancí, ale postupem času, jsme se i v této činnosti začali zlepšovat, což bylo poznat i na výsledcích zbývajících zápasů.

Turnaj nám ukázal, že na mistrovskou soutěž jsme po fyzické stránce dobře připraveni a na odstraňování nedostatků ve hře máme celou sezonu, protože je pořád co zlepšovat.

Klukům gratulujeme k druhému místu a děkujeme za vzornou reprezentaci klubu.

Zároveň naše poděkování směřuje k vedoucím mužstva, panu Opatovi a Uhrovi za perfektní organizaci, přípravu turnaje a také rodičům za vytvoření opravdu domácí atmosféry.