Starší žáci sbírali body, ti mladší zkušenosti. Perný víkend čeká pátou a sedmou třídu

Gabriela Juříková, 23.02.2016
Vzpomínky na minulý víkend a rekapitulaci odehraných zápasů žákovských tříd, přinášíme v žákovském sumáři a zároveň vás navnadíme na poslední únorový víkend. Porubské liché třídy si udělaly v sobotu 27. února výlet do Krnova, kde se dařilo starším žákům. V neděli 28. února bylo v RT TORAX ARENĚ hodně rušno, když na hlavní ledové ploše hráli zápasy mladší dorostenci a junioři a v malé chladné „Calex Aréně“ hostily sudé třídy HC RT TORAX Poruby Opavu. A i tentokrát se více dařilo starším žákům. Čtvrtá třída měla hrát v Havířově, ale zápas je odložen na druhý březnový den. Určit hráče víkendu bylo tentokrát lehké, protože sedmák Krzystof Macias si vystřílel hattrick. Tři kanadské body (2+1) získal další polský hráč v porubských barvách Wiktor Bochnak z osmé třídy.

5. TŘÍDA 20. února

HK Krnov – HC RT TORAX Poruba 7:3

6. TŘÍDA 21. února

HC RT TORAX Poruba – HC Slezan Opava 1:8 (0:4, 1:1, 0:3)

Sestava Poruby:
Maňásek – Puchala D., Jeřábek, Piperek, Borkovec K., Přeček – Stuchlík, Skála, Haladěj, Petruška, Pospíšil
Branka Poruby:
38. Haladěj (Petruška)

7. TŘÍDA 20. února

HK Krnov – HC RT TORAX Poruba 4:7 (1:1, 1:2, 3:4)

Sestava Poruby:
Števanka – Macias Kas., Gelnar O., Jelínek, Prepsl J., Bukovjan – Kotásek, Chovanec, Halata, Krčmarský K., Macias Krz., Harabiš, Luzar
Branky Poruby:
13. Halata, 21. Macias Krz. (Gelnar O.), 35. Prepsl J. (Macias Kas.), 45. Macias Krz. (Halata), 46. Prepsl J. (Kotásek), 49. Macias Krz. (Kotásek), 51. Kotásek
Z utkání: V 10. minutě dostal za nesportovní chování desetiminutový osobní trest Alex Kotásek a v čase 59:27 fauloval Vojtěch Bukovjan a rozhodčí nařídil trestné střílení, které Ladislav Zelinek proměnil.

8. TŘÍDA 21. února

HC RT TORAX Poruba – HC Slezan Opava 5:3 (3:1, 0:0, 2:2)

Sestava Poruby:
Šedivý – Grendziok, Sztefek, Hlaváč, Bechný – Kubalák, Gula, Foldyna, Bochnak W., Mayer, Barčák, Pavlík, Gebauer
Branky Poruby:
6. Bochnak W., 18. Pavlík (Bochnak W., Bechný), 20. Grendziok, 51. Barčák (Foldyna), 57. Bochnak W.

PŘÍŠTÍ ZÁPASY
4. třída
V neděli 28. února v 13:15 hodin rozehrají na domácím ledě utkání s Třincem a ve středu 2. března pojedou do Havířova odehrát odložený zápas. Buly bude vhozeno v 17:30 hodin.

5. + 7. třída
Jarní prázdniny zakončí dvěma víkendovými zápasy, kdy v sobotu 27. února budou hostit Třinec. Pětka začíná v 11:15 hodin a sedmička 13:15 hodin. A v dalším dni, neděli 28. února, si v brzkých ranních hodinách povezou výstroj a výzbroj do Multifunkční haly Ostravar Arény, kde s Vítkovicemi sehrají zápasy 34. kola. Utkání začínají v 9:45 a 11:45 hodin.

6. + 8. třída
Šesťáci v sobotu 27. února musí být již v 9 hodin připraveni na buly v Multifunkční hale Ostravar Arény na souboj s vítkovickými protihráči, osmička nastoupí o dvě hodiny později.