Skvěle! Soutěžně nejmladší hokejisté Poruby přivezli z Orlové pohár za druhé místo

Gabriela Juříková, 05.09.2017
V sobotu 2. záři si soutěžně nejmladší hokejisté HC RT TORAX Poruba zahráli na turnaji pořádaném hokejovým klubem Orlová. Kluci narozeni roku 2009 měli od samého rána časově nabitý program. Ve skupině je čekala čtveřice utkání a jak postupovali svěřenci trenérů Rambouska, Foltýna a Trembáče turnajovým pavoukem bez ztráty kytičky, když porazili Vítkovice a dvakrát JHK GKS Jastrzebie, ocitli se až ve finále. Paráda! V něm však už poznali tíhu prohry a po duelu s Frýdkem-Místkem si porubští mladíčci domů odvezli pohár a stříbrné medaile za druhé místo.

Do Orlové se sjelo deset týmů. Kromě pořádajícího týmu HC Orlová i HC RT TORAX Poruba, HC Vítkovice Ridera, HC Kometa Brno, HC Černí Vlci, JHK GKS Jastrzebie, AZ Residomo Havířov, HC Býci Karviná, HC ZUBR Přerov a HC Uherské Hradiště.
Týmy byly rozděleny do dvou skupin, ve kterých se hrálo každý s každým 2x12 minut. Vyřazovací zápasy pak měly poločasy o tři minuty delší, tedy 2x15 minut.

Porubští se ve skupině utkali s Orlovou, polským Jastrzebie, Černými Vlky a Kometou a jen díky lepšímu skóre s Orlovou a Poláky šli porubští mladíčci do dalších zápasů z prvního místa. V prvním utkání playoff narazili na Vítkovice a ani po tomto utkání nepoznali prohru. V semifinále se opět utkali se soupeřem ze základní skupiny - JHK GKS Jastrzebie a i podruhé tohoto soupeře porazili. Ve finálovém zápase na ně pak čekal Frýdek-Místek. Zlato bylo na dosah ruky, ale v koncovce byli Frýdecko-místečtí přeci jen lepším týmem, a tak si Porubští domů odvezli medaile a pohár za druhé místo. Což je i tak skvělý výsledek.