SVĚTOVÁ PORUBA! Maxim Vehovský ve výběru Players to watch skautingu NHL

SVĚTOVÁ PORUBA! Maxim Vehovský ve výběru Players to watch skautingu NHL

Lukáš Bajgar, 30.10.2022
Porubský hokej bude bedlivě sledovat výkony nejen Maxima Vehovského, jenž hostuje v juniorce Vítkovic, ale také žebříček Oddělení centrálního skautingu NHL. A proč? Protože se talentovaný hráč, který si zahrál také v Chance lize, objevil na listině „Players to watch“, tedy hráčů, kteří mají potenciál být draftování!

Players to watch čítá dlouhý seznam talentovaných hokejistů z celého světa, v kategorii A, tedy těch, kteří momentálně zaslouží největší pozornost, se objevil brněnský Eduard Šalé a Michael Hrabal z Omahy.

Co zajímá porubského fanouška více, je listina hráčů s ratingem C. V ní se objevil Maxim Vehovský, sedmnáctiletý borec, který naskočil ke dvěma utkáním Chance ligy, hraje za ligovou juniorku Poruby a také za extraligovou juniorku Vítkovic. Věříme, že svými výkony zaujme nejen trenéry národního týmu U18 v rámci turnaje pěti zemí v Plymouthu, ale i pozorné oči skautů.

Ve stejné skupině s ratingem C je rovněž Šimon Bialy, porubský odchovanec, který do Vítkovic zamířil už v žákovských kategoriích a který – stejně jako například Alex Kotásek, Denis Puchala, Michal Činčala, Martin Milata, Marek Chaloupka či Ondřej Krčmarský – patří mezi tahouny extraligové juniorky městského rivala.

Oběma nominovaných hráčům přejeme spoustu úspěchů nejen na ledě a ať stále s pokorou na sobě pracují i nadále!