STŘÍBRO! Celkové vítězství v turnaji O pohár města Ostravy uteklo páťákům o chlup

Romana Opatová, 08.09.2021
V sobotu 4. září přivítali na domácí půdě hráči Jiřího Trembáče a Jana Dreslera čtyři soupeře – HC Chrudim, SHKM Hodonín, HC Ďáblíci Nový Jičín a polský tým Orlík Opole. Domácí HC RT TORAX postavil do turnaje 2 samostatná mužstva, přičemž „Červený tým“ se bez zaváhání probojoval až do finále, kde 2 minuty před koncem utkání vedl o 1 branku a sahal tak po celkovém vítězství. Finálové utkání ale dospělo do samostatných nájezdů, kde v jejich třetím kole byl úspěšnější novojičínský tým a HC RT TORAX vybojoval i tak nádherné celkové 2. místo!

Celkově šest mužstev se na turnaji nejprve utkalo vzájemně ve 2 skupinách na 2x20 minut čistého času samostatně bodovanými. Červený tým HC RT TORAX se utkal se soupeřem z Hodonína a Chrudimi. Modrý tým bojoval proti polskému týmu z Opole a nedalekému Novému Jičínu. Vzájemná utkání v těchto skupinách poslaly Červený tým do následného finálového boje proti Novému Jičínu, Modrý tým bojoval o konečné páté a šesté místo. I přes konečné 6. místo uhrál modrý tým se všemi soupeři velice vyrovnaná utkání, v posledních minutách přišli 2x o remízu a většinu utkání prohráli o 1 až 2 branky. Červený tým rozehrál své finále proti Ďáblíkům z Nového Jičína aktivně, ujal se vedení a první poločas skončil smírně 1:1. Na počátku druhé půle se ujali Ďáblíci vedení 2:1 a tento stav se držel až do 15. minuty. V tomto čase se domácím hráčům podařilo 2 brankami otočit stav na 3:2 v jejich prospěch. Vedení se pak přelévalo v rychlém sledu na obě strany a 2 minuty před koncem řádné hrací doby domácí vedli 4:3. Nový Jičín v závěru utkání stav srovnal a o vítězi turnaje dle pravidel rozhodovaly samostatné nájezdy. Ani první řádné kolo nájezdů ani 2. doplňkové o vítězství také nerozhodlo. V tom třetím kole se přiklonilo štěstí na hosty z Nového Jičína a domácí vybojovali konečné 2. místo.

Vyhodnocení turnaje trenérem Jiřím Trembáčem: Na turnaj jsme vytvořili 2 týmy, aby si zahráli všichni hráči. A mohu za nás trenéry říct, že obě mužstva předvedla skvělé výkony, zejména co se týče bojovnosti a přístupu k utkání. Jsme velmi rádi, že kluci tohle 100% nasazení už vzali za své a tohle je přístup, který od našich hráčů chceme. Výsledky jsou druhořadé, přesto jsme velmi rádi, jak jsme turnaj zakončili.
Naposled bych velmi rád poděkoval rodičům, kteří nám vytvořili naprosto skvělou domácí atmosféru.

HC RT TORAX „Červený tým“: Macháč, Grygar, Jahodář, Motyčka, Chowaniec, Segl, Opat, Toman, Poljak, Šeděnka, Obluk

HC RT TORAX „Modrý tým“: Sárkozi, Škobrtal, Matějka, Wrobel, Dudek, Beníček, Čopík, Woznica, Holý, Schulhauser, Řehák