SEZONA 2023/2024: Přestupová bomba! Přichází Lukáš Krenželok

Lukáš Bajgar, 09.05.2023
HC RT TORAX Poruba 2011 zlákal do svých ofenzivních řad opravdovou hvězdu, která nepotřebuje žádného představování, tým posílí Lukáš Krenželok.

Za měsíc mu bude krásných čtyřicet, na kontě má přes 1000 extraligových utkání (přesněji 1092), jedno extraligové zlato, čtyři stříbra, bronz, 203 extraligových branek, k tomu postup se Sarezou do první ligy,… to vše je Lukáš Krenželok.

Loňský kapitán úspěšného tažení HC VÍTKOVCE RIDERA strávil celou svou kariéru v České republice, byl věrný jen několika málo klubům a všude, kam přišel, se zařadil mezi velké osobnosti.

Poslední tři roky strávil v mateřských Vítkovicích, v témže období získal 61 kanadských bodů a svým gentlemanstvím na ledě získával respekt soupeřů a oblibu tribun. Stal se také jednoznačnou tváří moravského celku, nyní se ale s extraligou rozloučil v roli velké osobnosti ligy.

Do Poruby přichází potřetí ve své kariéře, jednou válel v mládeži, poté pomáhal postoupit tehdejšímu HC SAREZA Ostrava do první ligy, nyní přinese nebývalé zkušenosti vrcholového hokeje.

„Lukáš Krenželok je pojem a jsem rád, že se rozhodl pokračovat ve své bohaté kariéře,“ představuje novou posilu generální manažer Pavel Hinner, „letos jsem jej sledoval nejen během playoff, neskutečný hráč, který na ledě nechal maximum, létal po ledě jak by měl dvacet a šel příkladem a patřil k nejlepším. Nyní se těším, že Porubě pomůže, domluvili jsme se na jednoletém kontraktu. Kabině bude přínosem, na ledě uvidíme zkušenosti, která nám možná v důležitých zápasech chyběly, a věříme, že bude i pro diváky lákadlem.“

Foto: Petr Kotala (hc-vitkovice.cz)

Lukáš Krenželok dle EliteProspects