SEZONA 2022/2023: Kanadská krev do obrany, novou tváří se stává Justin Lemcke

SEZONA 2022/2023: Kanadská krev do obrany, novou tváří se stává Justin Lemcke

Lukáš Bajgar, 23.06.2022
Druhým představeným bekem posledního týdne je kanadský pětadvacetiletý hráč Justin Lemcke, jenž přichází z Trenčína.

Justin Lemcke, rodák z kanadského Whitby, stejně jako například Samuel Bitten, prošel kanadskými soutěžemi OHL či USports, v nichž se řadil mezi tahouny svých celků. Lemcke se v roli kapitána v jedenadvaceti letech stal mistrem OHL s týmem Hamilton Bulldogs. Sezona se mu povedla i statisticky, získal celkově třiatřicet kanadských bodů. Zároveň získal Mickey Renaud Captains Trophy, která se každoročně uděluje jednomu kapitánovi z celků celé OHL.

Dva roky poté slavil mistrovský titul podruhé, nyní v soutěži USports v dresu University of Guelph – Guelph Gryphons. A pak? Pak následoval přesun do slovenské extraligy, kde si jej vyhlídla Dukla Trenčín. V sezoně 2020/2021 si připsal dvanáct kanadských bodů v základní části a jeden v následném playoff, v posledním ročníku si připsal deset asistencí.

A právě z Trenčína míří do Poruby tvrdit muziku, jak se říká. „Věřím, že budeme mít skvělý tým a taky úspěšnou sezonu, taky věřím, že do obrany přinesu fyzickou sílu a že týmu pomohu. Zároveň přicházím s cílem vyhrát a postoupit do extraligy. Moc se na novou výzvu těším,“ říká nová obranná posila Justin Lemcke.

Stejné nadšení sdílí také generální manažer klubu Pavel Hinner: „Justin bude určitě stavebním kamenem obrany, měl jsem možnost vidět jej hrát naživo a jeho styl hry se mi opravdu zamlouvá.“

Statistiky Justina Lemckeho dle EliteProspects