SEZONA 2022/2023: Aaron Berisha, kanadský brankostroj ofenzivní posilou Poruby

Lukáš Bajgar, 30.06.2022
Po Justinu Lemckem přichází do HC RT TORAX Poruba 2011 další Kanaďan z Dukly Trenčín, Jiří Režnar se může spoléhat na branky Aarona Berishy.

Kanadský rodák Aaron Berisha přichází do Poruby s pověstí střelce, kterou potvrdil v předešlých ročnících jak slovenské extraligy, tak EBEL. Za Duklu Trenčín ve skončeném ročníku nasbíral 27 (14 + 13) kanadských bodů, k tomu jednu asistenci v playoff. O rok dříve si připsal bilanci 19 (10 + 9) a k tomu 9 (8 + 1) bodů v deseti utkáních vyřazovací části!

Právě v Trenčíně poznal Justina Lemckeho, defenzivního hráče, jehož HC RT TORAX Poruba 2011 nedávno zveřejnil na seznamu posil. V sezoně 2019/2020 měl za zády zase Adama Sedláka v dresu znojemských Orlů. I ve městě okurek zaznamenal skvělou bilanci 24 (12 + 12).

„Porubu jsem si zvolil především na základě doporučení od mého bývalého spoluhráče Adama Sedláka,“ popisuje důvody rozhodování pro Porubu Aaron Berisha, „chválil celou organizaci klubu. Také říkal, že je město krásné a že podporuje klub. Pak už bylo snadné se rozhodnout. Osobně věřím, že pomůžu Porubě dávat branky a taky s fyzickým fondem, na kterém letošní léto pracuji.“

Aaron Berisha nicméně svou dráhu začal v kanadských soutěžích OHL, ECHL a USports. S týmem London Knights dokonce v roli asistenta kapitána pozvedl nad hlavu pohár pro vítěze celé soutěže. V dorosteneckém věku získal taktéž titul a dokonce čest být MVP OHL Cup.

Generální manažer Poruby Pavel Hinner neskrývá nadšení nad novou posilou týmu: „Aaron Berisha je typický střelec, je hladový po gólech a jeho dosavadní zkušenosti jen potvrzují, že to má v rukou. Jsem rád, že jsme získali takto zkušeného borce.“

Fota poskytl hráč.

Statistiky Aarona Berishy dle EliteProspects