Říjnové zápasy starších žáků HC RT TORAX

Romana Opatová, 14.11.2020
V říjnu odehráli porubští hráči v lize starších žáků jak v soutěži B (8. třída), tak v soutěži A (9. třída) shodně tři utkání. Oba ročníky dokázaly také shodně bodovat, zvítězily v jednom ze svých utkání.

V sobotu 3. října přivítali hráči 8. třídy na domácí půdě soupeře z Karviné. První třetina byla na branky velice skromná, v této části hry se podařilo skórovat pouze soupeři a po dvaceti minutách tak vedli mladí Býci z Karviné 1:0. V dalších částech utkání již padaly branky častěji. Domácí tým recept na překonání soupeřova brankáře hledal marně a skóre se tak měnilo pouze ve prospěch hostí, kteří celkově zvítězili 8:0.

Ani v druhém víkendovém utkání v neděli 4. října se svěřencům Karla Suchánka příliš nedařilo. I tento zápas se odehrál na domácí půdě, na které mladí porubští hráči vyzvali soupeře z Havířova. Střeleckou smůlu se v tomto utkání prolomit nepodařilo. V první a druhé třetině hráči odehráli poměrně vyrovnané utkání. Poslední část hry se nepodařila ani defenzivně, HC RT TORAX v této části obdržel postupně sedm branek a celkově podlehl soupeři 11:0.

V posledním utkání před přerušením soutěže se hráči v rámci sedmého kola utkali se soupeřem z Kopřivnice. Po dvou nevydařených utkání z minulého víkendu byli hráči řádně motivováni napravit svou reputaci. Hned po 18 sekundách se po úvodním buly porubským tým ujal vedení. Utkání bylo velmi vyrovnané a v první části hry také velmi bohaté na góly. Celkově v této části padlo hned 11 branek, domácí Kopřivnice tuto část vyhrála 6:5. V druhé třetině oba soupeři zpřesnili svou obrannou hru, padlo tak již jen po jedné brance na obou stranách a Kopřivnice nastupovala do poslední části hry s těsným vedením 7:6. Poslední dvacetiminutovka patřila ale převážně hostům. Tuto část vyhráli 4:1 a celkově tak utkání otočili na vítězných 10:8. V utkání se střelecky dařilo hned několika hráčům. Tři branky vstřelili Viktor Wardas a David Pšenica, další dvě přidal Tobiaš Vehovský a po jedné Vojtěch Foltýn a Leon Stryczek.

9. třída v lize Starších žáků „A“ rozehrála 3. října v domácí RT TORAX Areně městské derby s Vítkovickou Riderou. První část utkání byla herně i počtem branek vyrovnaná. V 6. minutě se sice soupeř ujal vedení 1:0, do konce dvacetiminutovky ale porubský tým stav srovnal na 1:1. V dalších částech utkání se spíše dařilo soupeři. V druhé třetině se mu podařilo odskočit vedením o dvě branky na 4:2. V poslední třetině se svěřenci Jakuba Voznici snažili stav utkání korigovat, ale zvýšená ofenzivní aktivita přinášela chyby v obranné hře, které soupeř dokázal dvakrát využít. Celkově Ridera zvítězila 6:2.

V neděli 4. října vyrazili porubští deváťáci k dalšímu utkání do Havířova. V první části hry byl úspěšnější domácí tým a po dvaceti minutách vedl 3:1. Druhou třetinu vyhrál naopak porubský tým, konkrétně 2:1 a průběžné skóre 4:3 pro Havířov slibovalo napjatou poslední dvacetiminutovku. V poslední třetině si obě mužstva řádně plnila své obranné povinnosti a ani jeden tým tak změnit skóre nedokázal. Utkání skončilo 4:3 pro domácí AZ Havířov.

V sobotu 10. října proběhlo sedmé kolo soutěže, HC RT TORAX přivítal svého soupeře z Kopřivnice. V první třetině skóroval pouze porubský tým, a to hned třikrát – 3:0. A v další části utkání přidal postupně dalších sedm branek. Kopřivnice dokázala překonat domácího brankáře pouze jedenkrát a po 40 minutách vedl porubský tým již 10:1. I v poslední části hry byli mnohem více aktivnější domácí, vstřelili 4 branky a svému soupeři dovolili opět skórovat jen jednou. Utkání tak skončilo vysoko 14:2. Ačkoliv byl porubský tým v utkání šestkrát potrestán menším trestem, soupeři početní výhody nedovolil využít, a naopak jedenkrát byl úspěšný i v rámci svého oslabení. Třemi góly k vítězství přispěli zejména Tomáš Murin s Tobiašem Vehovským.