Říjnová utkání mladších žáků HC RT TORAX

Romana Opatová, 06.11.2022
Celkem 13 zápasů v součtu odehrála dvě mužstva mladších žáků HC RT TORAX. Šestá třída jich pod vedením Martina Tomáška zvládla osm, páťáci jich pod vedením Jiřího Trembáče odehráli pět.

První říjnové utkání odehrála šestá třída v sobotu 1. října na ledě třineckých Ocelářů. Třinečtí hráči se prosadili zejména v první třetině, a to 8:0. Zbylé dvě části utkání byly již vyrovnané, druhou třetinu vyhrál Třinec 2:0, poslední 1:0. Porubští hráči byli v poslední části hry mnohem aktivnější, než jejich úspěšnější soupeř, ale střelecky se prosadit bohužel nedokázali.

Hned následující den proběhlo utkání 6. kola na domácím ledě proti Opavě. Porubští hráči museli zapomenout na nezdar z předchozího dne a se soupeřem rozehráli výkonnostně vyrovnané utkání. Opavští hráči byli střelecky nepatrně úspěšnější. Po třetinách 3:1, 1:1, 3:2 vyhrála Opava 7:4.

7. kolo proběhlo v neděli 9. října na ledě HC Kopřivnice. Svěřenci Martina Tomáška v tomto utkání svého soupeře přehráli v každé třetině vždy shodně celkem pěti brankami. Po třetinách 5:2, 5:1 a 5:0 vyhráli hráči HC RT TORAX 15:3.

I další utkání proběhlo na ledě soupeře. V sobotu 15. října si šesťáci Poruby změřili síly s Ďáblíky z Nového Jičína. Do poloviny utkání porubští hráči marně hledali na svého soupeře recept a postupně prohrávali 8:0. Ani při tomto stavu se trenér ani hráči nevzdávali. Po zásadní obměně složení jednotlivých pětek, se hráči na svého soupeře výkonnostně dotáhli a zbylá část utkání skončila 1:1. Celkově tak utkání dopadlo 10:1 pro Nový Jičín.

18. října se netradičně v průběhu týdne dohrálo odložené 4. kolo, a to na domácím ledě proti městskému soupeři z Vítkovic. Vítkovičtí hráči byli po celou dobu utkání aktivnější jak pohybově, tak i tzv. na puku. Po třetinách 6:0, 8:1 a 3:1 vyhrály Vítkovice 17:2.

V sobotu 22. října vycestovali porubští hráči na led AZ Havířov. Podobně jako v několika minulých utkáních hráči zaostávali v první polovině utkání, naopak v druhé polovině dokázali soupeře přehrávat. Po třetinách 1:0, 4:1 a 2:2 zvítězil AZ Havířov 7:3.

O víkendu 29. a 30. října proběhlo tzv. dvojkolo, v sobotu na domácím ledě s Frýdkem-Místkem a v neděli v Multifunkční areně vítkovické Ridery. V obou utkáních hráči RT TORAX svým soupeřům podlehli. Proti Frýdku-Místku 9:1, proti Vítkovicím 15:3.

Ačkoliv se výsledkově hráčům šesté třídy v průběhu října příliš nedařilo, je nutné zmínit, že do všech utkání nastupují početně značně oslabeni. V ročníku hraje pravidelně maximálně 12 hráčů a tým je tak v rámci možností doplňován pro utkání dalšími mladšími hráči.

Mladší žáci 5. třídy ve skupině B odehráli v září pouze jedno utkání. V neděli 2. října se tak odehrálo teprve 2. kolo mistrovské soutěže. Na ledě HC Kopřivnice byli porubští hráči střelecky mnohem výraznější po celou dobu utkání. Již na konci 7. minuty vedli 6:0 a svůj náskok postupně navyšovali. Po třetinách 10:1, 7:3 a 6:1 vyhráli celkově vysoko 23:5.

I ve třetím kole se porubským hráčům dařilo. Na domácím ledě přivítali soupeře z Karviné. První branku utkání vstřelil ve 4. minutě soupeř, poté ale převzali aktivitu domácí hráči. Po třetinách 5:2, 4:1 a 5:3 vyhráli opět vysoko 14:6.

V sobotu 15. října proběhlo mistrovské utkání na ledě Ďáblíků z Nového Jičína. Průběh utkání 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5, 6:5, 6:6, 7:6, 7:7 ukazuje, jak bylo velice vyrovnané. A zcela určitě si oba týmy za podaný výkon zasloužily remízu – 7:7.

V neděli 23. října proběhlo na domácím ledě městské derby s vítkovickou Riderou. Aktivitu v utkání si oba soupeři pomyslně rozdělili 1:1. Prvních 30 minut byli aktivnější hosté a postupně získali vedení 3:0. Svěřenci Jiřího Trembáče ale trpělivou hrou postupně získávali převahu a dorovnávali skóre. V 57. minutě bylo srovnáno na 3:3 a porubští hráči i skrze další šance šahali po vítězství. Strhnout ho na svou stranu již ale nestihli – utkání skončilo smírně 3:3.

Poslední říjnové zápas proběhl v sobotu 29. října na ledě třineckých Ocelářů. První třetina byla vyrovnaná a skončila 1:1. V druhé části byli nepatrně úspěšnější domácí, když tuto třetinu vyhráli 3:1. I tento výsledek byl ale hratelný a porubští hráči usilovali v poslední části hry o vyrovnání. Ještě 10 minut před koncem utkání byl stav 6:4 pro domácí, nicméně Třinec v posledních minutách dokázal vstřelit další čtyři branky a celkově zvítězil 10:4.