Rezervace nepropadla! Tréninkový zápas dorostenců Poruby a Olomouce v Bruntálu

Gabriela Juříková, 11.12.2020
Od pondělí se trenérům dorostu kupily omluvenky a hrozilo propadnutí rezervace ledu. V dnešní době hodně velký luxus! Proto asistent trenéra Davida Moravce Karel Suchánek sedl k telefonu, a když nabídku společně sdíleného ledu odmítl šumperský kolega, padla volba na Olomouc. Kohouti neodmítli a tak v pátek 11. prosince bylo bruntálské kluziště svědkem přátelského utkání 3/3.

Do Bruntálu se s olomouckými dorostenci vydal asistent trenéra Richard Brančík a stejně tak i s porubskými dorostenci právě organizátor skoro „hurá akce“ Karel Suchánek. „Od začátku týdne se kluci omlouvali z tréninků a hrozilo, že bychom v pátek na ledě nebyli v dostatečném počtu. Trénovat jen v deseti lidech by nemělo smysl a tak jsem začal obvolávat kolegy,“ vysvětluje, jak došlo ke společnému tréninkovému zápasu trenér, jenž byl u toho, když Třinec postoupil do extraligy. „Hrálo se na hrubý čas a o výsledek ani tak nešlo. Hlavně, že byli kluci na ledě a „přátelák“ si užili. Včetně rodičů, zvlášť olomouckých, kteří byli nesmírně nadšeni,“ přiznává svou spokojenost z dobré práce.

Report vedoucího týmu Pavla Kovalčíka
Začátek porubanům utekl a neustále dotahovali náskok soupeře. A to až do stavu 3:4. Přibližně v půlce zápasu kluci vyrovnali a pak jen navyšovali náskok i díky proměněnému nájezdu Ilji Kovalčíka. Kohouti se prosadili už jen jednou. Zápas skončil poměrem 10:5.

SESTAVA PORUBY:
Drabčík – Kršík, Fišara, Michalčík – Vehovský, Kovalčík, Moravec, T. Kalužík, Jánoš, Koudelný.

BRANKY PORUBY:
2 Vehovský, 2 Jánoš, T. Kalužík, Kovalčík, Fišara, Moravec, Koudelný, Michalčík.