Prosincová utkání starších žáků HC RT TORAX

Romana Opatová, 15.01.2023
Starší žáci HC RT TORAX zvládli za prosinec ve dvou kategoriích odehrát celkem šest utkání. Hráči 8. třídy pokračovali ve skupině o umístění, hráči 7. třídy rozehráli společnou nadstavbovou část s týmy z olomouckého kraje.

8. třída v sobotu 3. prosince vycestovala za svým soupeřem do nedaleké Opavy. Rychlou brankou v 1. minutě se Poruba ujala vedení a v následujících několika minutách přidala hned další dvě branky. Soupeř tento nástup nezachytil prohrál úvodní část 4:0. V druhé části hry diváci z řad rodičů neviděli branku ani ze strany jednoho z týmů. V poslední třetině na svou střeleckou aktivitu navázali porubští hráči a postupně přidali další tři branky. Celkově HC RT TORAX zvítězil 7:0.

3. kolo soutěže skupiny se odehrálo v sobotu 10. prosince na domácím ledě proti tradičnímu soupeři z Havířova. Porubský tým oslaben velkou nemocností do utkání nastoupil v provizorní sestavě. 1. třetinu vyhrál Havířov 3:0. Druhá třetina byla svým průběhem i skórem vyrovnanější, nicméně i tuto část vyhrál Havířov, a to rozdílem jedné branky 4:3. V poslední třetině již branka nepadla a HC RT TORAX nad Havířovem prohrál 7:3.

Poslední prosincové utkání odehráli svěřenci Květoslava Foltýna v neděli 18. prosince v Kopřivnici. Stejně jako v předešlých utkáních s tímto týmem měli hráči RT TORAX po celou dobu utkání výraznou převahu. První třetina skončila ve prospěch Poruby 3:0, zbylé části hry shodně 6:1. Celkově tým Poruby zvítězil 15:2.

7. třída nadstavbovou skupinu rozehrála hned 1. prosince na ledě olomouckého soupeře. Ačkoliv byl domácí tým favoritem v utkání, průběh hry byl herně značně vyrovnaný. První třetinu vyhrál domácí tým těsně 2:1 a další třetina skončila bezbrankovou remízou 0:0. Olomoucký tým se dokázal od porubských svěřenců Jiřího Trembáče utrhnout až v posledních deseti minutách, kdy vstřelil tři branky. Celkově HC Olomouc zvítězil 5:1.

2. kolo nadstavby proběhlo v neděli 11. prosince v Porubě s třineckými Oceláři. Skóre utkání otevřel třinecký soupeř ve 3. minutě a druhou branku přidal hned v 6. minutě. Poruba svou úvodní branku soupeři vstřelila v 8. minutě, nicméně Třinec dokázal skórovat ještě jednou. První třetina skončila ve prospěch Třince 3:1. Poruba ale svou trpělivou hrou po zbytek utkání třinecký tým přehrávala. Druhá třetina skončila pro porubské hráče vítězstvím 2:1 a Třinec tak již průběžně vedl jen o jednu branku, a to 4:3. Dvěma brankami se ve třetí třetině ujala naopak vedení Poruba. Třinečtí Oceláři nicméně dokázali dvě minuty před koncem skóre srovnat na konečných 6:6.

V sobotu 17. prosince proběhlo 3. kolo nadstavby na ledě soupeře v Rožnově pod Radhoštěm. V první třetině obě mužstva shodně skórovala jedenkrát. V druhé třetině byl úspěšnější domácí tým, dokázal porubského brankáře postupně překonat 2krát, tým HC RT TORAXu následně snižoval jednou brankou. V poslední třetině skóroval pouze jedenkrát HC RT TORAX a srovnal tak utkání na konečných 3:3.