Přestupová bomba! Do Poruby přichází ostřílený Lukáš Kozák

Přestupová bomba! Do Poruby přichází ostřílený Lukáš Kozák

Lukáš Bajgar, 22.05.2020
HC RT TORAX Poruba 2011 připravuje pro následující ročník silný výběr, obranné řady nově rozšiřuje slovenský reprezentační bek Lukáš Kozák. Osmadvacetiletý rodák z Martina mění extraligový Poprad za ambiciózní prvoligový ostravský celek. „Mohu s radostí oznámit příchod opravdu zkušeného obránce, o jehož zkušenosti se může opřít celá defenzíva,“ těší generálního manažera Pavla Hinnera.

Jméno Lukáše Kozáka nemůže být pro hokejového příznivce žádnou novinkou. Ve svých dvaceti osmi letech se může pyšnit bohatými zkušenostmi nejen z české a slovenské nejvyšší soutěže, ale také z KHL a především pak z mezinárodní scény, kdy si prošel od dorosteneckých let všemi věkovými výběry. Za národní tým Slovenska odehrál 27 utkání.

V Česku oblékl dresy Komety Brno a naposledy také Energie Karlových Varů, v KHL sbíral zkušenosti jak za Slovan Bratislava, tak za Medveščak Záhřeb. V poslední sezóně odehrál 52 utkání s bilancí 30 (4 + 26) kanadských bodů za extraligový Poprad. V lednu tohoto roku byl nominován do All-Star víkendu 2020, to reprezentoval Tím Gáborík, jehož trénoval v českých luzích a hájích dosti známý Ján Pardavý.

„Museli jsme jednat rychle, jelikož jeden obránce stávajícího kádru obdržel extraligovou nabídku a potřebujeme do týmu opravdovou kvalitu,“ přibližuje Pavel Hinner. „A tak mohu s radostí oznámit příchod opravdu zkušeného obránce, o jehož zkušenosti se může opřít celá defenzíva, dres Poruby obleče Lukáš Kozák.“

Lukáš Kozák se dostal také do ideální sestavy 2019 / 2020 ve slovenské extralize, jak si můžete přečíst na tomto linku.

Podrobnosti o příchodu a o ambicích hráče přineseme v samostatném rozhovoru s Lukášem Kozákem.

Lukáš Kozák obrazem

Statistiky Lukáše Kozáka dle EliteProspects.com