Překvapivě snadno se zrodila v pořadí třetí výhra, páťáci zdolali Šumperk i v odvetě

Pavel Petruška, Gabriela Juříková, 15.01.2015
Kolísavé výsledky na konci minulého roku jsou zřejmě již zapomenuty. Porubští hráči páté třídy si v novém roce připsali již druhou výhru, celkem třetí v řadě. V neděli 11. ledna jeli, oslabeni o jednu obranu, na neznámou misi do dalekého Šumperka. Všechny obavy se však v první třetině rozplynuly. Třígólové vedení po první dvacetiminutovce v prostředním dějství navýšil svou třetí brankou Tomáš Petruška, dvěma góly pak k výhře 6:2 přispěl Dawid Wawrizkiewicz a mezi střelce se zapsal i Daniel Skála, který si navíc odpykal celkem čtyři tresty. Nyní čeká páťáky náročný program. V pátek 16. ledna jedou do Havířova a v sobotu 17. ledna se doma střetnou s Černými Vlky.

V uplynulém víkendu jsme v rámci 22. kola zavítali do zhruba 150 km vzdáleného Šumperka k druhému zápasu s tímto pro nás neznámým a nečitelným soupeřem, kterého jsme sice v prvním zápase na domácím ledě porazili 3:1, ale tentokrát byli Draci na domácím ledě a my oslabeni o dva obránce – Šimona Bialeho a Michala Pospíšila. Oba nastoupili k zápasu za svou věkovou kategorii – 4. třídu. Do Šumperka jsme tedy dorazili s třemi kompletními útoky a dvěma obranami. Panovaly trochu obavy z toho, jestli dvě obrané dvojice ve složení Denis Puchala, Josef Pásek a Václav Přeček, Kryštof Borkovec vydrží tempo zápasu, nicméně veškeré obavy zažehnal již ve třetí minutě první třetiny pohotovým gólem Tomáš Petruška po krásné přihrávce Daniela Skály zpoza branky.

V tomto zápase si kluci ověřili i dlouho připomínanou a trenérem zdůrazňovanou hru před brankou. Po vyrovnaném dalším průběhu první třetiny tak v 17. minutě po skrumáži před brankou dorazil puk za brankářova záda opět Tomáš Petruška a svou druhou brankou v zápase tak navýšil porubské vedení na 2:0. A úspěšnou první třetinu pak zakončil v 19. minutě po individuální akci z levé strany Daniel Skála, který tak zvyšoval už na 3:0.

Druhou třetinu jsme opět zahájili aktivně, i když jsme se již nedostávali tak do tlaku jako v třetině první, kdy jsme na soupeřovu branku vyslali celkem sedm střel. Nicméně i když jsme v této třetině ohrozili soupeřova gólmana pouze čtyřikrát, tak i přes tuto slabou střeleckou aktivitu se ve 34. minutě dokázal, opět po skrumáži na brankovišti, nejlépe zorientovat Tomáš Petruška a třetím gólem oslavil svůj první hattrick v sezóně.

Do třetí třetiny jsme nastupovali s pohodlným náskokem 4:0. Když ve 2. minutě třetí třetiny pak Dawid Wawrizkiewicz po přihrávce Honzy Harabiše zvyšoval už na 5:0, zdálo se, že je zápas rozhodnut. Čemuž samozřejmě začal odpovídat i obraz hry. Kluci už nebyli tak aktivní na puku a soupeř začal přebírat otěže zápasu. Což samozřejmě vedlo k prvnímu gólu Šumperka. V 52. minutě při vyloučení Daniela Skály – mimochodem nejtrestanějšího hráče utkání (4 tresty), snížili domácí na 1:5. Tento gól byl pro hráče Šumperka motivací k vyššímu výkonu, který korunovali hned v 53. minutě dalším gólem.

Porubští kluci už nechtěli připustit žádný nečekaný zvrat, a tak opět po skrumáži před brankou prokázal svůj důraz v 55. minutě Dawid Wawrizkiewicz a upravil skóre zápasu na konečných 6:2. Do tabulky si RT TORAX připsal další dva body a posunul se tak na třetí místo tabulky za Jestřáby z Prostějova a Vítkovicemi Steel.

O příštím víkendu nás čekají hned dva zápasy. V pátek odpoledne jedeme do nedalekého Havířova a v neděli pak přivítáme na našem ledě Černé vlky z Kopřivnice. Tak nám držte palce, ať se na třetí příčce udržíme co nejdéle.