Povoleno trénovat! Mládež Poruby trénuje i pod širým nebem

Gabriela Juříková, 09.12.2020
Jakmile bylo uděleno povolení ke společným tréninkům mládeže, je v RT TORAX ARENĚ opět pěkně živo. Kromě přípravky využívají s velkou radostí ledovou plochu hráči od čtvrté třídy po juniory. Samozřejmě ve skupinách dle vládních nařízení. A aby si zatrénovali i společně, jezdí nemalou dálku do Bruntálu, kde je kluziště pod širým nebem.

„Od pondělí 7. prosince trénujeme po skupinkách v domovské aréně a jednou za týden využíváme venkovní led v Bruntálu,“ říká jeden z trenérů 4. a 5. třídy Jiří Trembáč. Holky a kluci byli skoro dva měsíce bez tréninkového zatížení, což bylo znát. „Pevně ale věřím, že se všichni dostanou do správného tempa a techniky,“ konstatuje věčně usměvavý trenér a dodává povzbudivou informaci. „Co je velmi pozitivní, že e vrátily všechny děti a na všech je vidět obrovská chuť trénovat a hrát.“

To trenéři sedmé a osmé třídy využili bruntálský azyl už ve víkendové dny, které zachytili na fotografiích. „Bohužel v sobotu bylo na prosinec spíš jarní počasí. Slunné nádherné s teplotou +12 stupňů, což se projevilo na kvalitě ledu. Připadali jsme si spíš jako v brouzdališti, ale z minima jsme vytěžili maximum. Všichni jsme si trénink užili, přestože jsme byli mokří od hlavy až k patě,“ komentuje i za trenéra Karla Suchánka úskalí venkovního bruslení Květoslav Foltýn. „Ovšem neděle už byla jako na zastřešeném zimáku, takže kluci dostali do těla. Odcházeli unaveni, přesto spokojeni.“

A stejně tak se zřejmě cítili i dorostenci, když pod vedením trenéra Davida Moravce vyjeli na led.

Videa