POZOR: NEBUDE SE TESTOVAT! Poruba v 16. kole vyzve Benátky nad Jizerou

Pavlína Vítková, 26.10.2021
V rámci 16. kola Chance ligy Poruba na domácí půdě přivítá HC Benátky nad Jizerou. Duel s aktuálně 15. týmem tabulky je naplánován na středečních 18 hodin. Zároveň bychom rádi upozornili, že nová kostka ještě nebude během utkání spuštěna.

Před středečním utkání nebude k dispozici COVID-19 testovací centrum v prostorách RT TORAX ARENY. Děkujeme za pochopení.

Vzájemné zápasy v sezoně 2020/2021

Poslední zápasy Benátek

Benátky aktuálně okupují 15. příčku tabulky. V dosavadním průběhu soutěže získaly 15 bodů za 5 výher a 9 proher. Měly spíše pomalý start, v září přišly jen prohry. Vítězných zápasů se tedy Benátky dočkaly až během října, kdy porazily Ústí (4:1), Frýdek-Místek (2:1), Kolín (3:0), Šumperk (5:4) a Kadaň (4:1). V tomto ohledu se tedy dá hovořit o výsledkovém progresu.

Produktivitě zatím kraluje Antonín Dušek, který má na kontě 8 bodů (4+4). Za ním následují Sebastian Čederle (5+2) a Adam Dlouhý (3+4) se 7 body. V hodnocení plus/minus je na tom nejlépe Erik Čermák (+4). Největší množství trestných minut si vykoledoval Adam Klapka (16). Nejvíce času na ledě pak tráví obránce Petr Kolmann, v průměru 20:38 na zápas.

Z týmových statistik stojí za zmínku zejména hra v oslabení. Benátky jich totiž zatím ubránily 93,44 % a jsou v tomto ohledu nejúspěšnějším týmem Chance ligy.

Soupiska Benátek

Benátecká sestava má nízký věkový průměr, funguje totiž jako farma Liberce. V útoku však dominuje pětatřicetiletý Antonín Dušek, útočník s bohatými zkušenostmi z extraligy. Do skupiny veteránů se navíc řadí i Daniel Špaček, další výrazná opora. Jinak se ale v ofenzivních řadách pohybuje řada hráčů do 23 let, například Petr Wiencek, Vojtěch Jiruš či Sebastian Čederle.

Také v obraně musí Benátky spoléhat na mladíky. Defenzivu totiž zajištují hráči jako Vratislav Kunst, Daniel Bukač, Jakub Žůrek či David Aubrecht, kterým není víc než 22 let. V bráně se pak střídají Matěj Žajdlík, Jaroslav Pavelka a Daniel Král.

Shrnutí loňských výsledků Benátek

Loni Benátky skončily na 15. místě prvoligové tabulky. Zapsaly 39 bodů za 12 výher a 22 proher. Nejproduktivnějším hráčem byl Vojtěch Jiruš s 18 body (10+8). V hodnocení plus/minus dopadl nejlépe Matěj Pekař. Největším hříšníkem se stal David Aubrecht.

Zajímavostí je určitě i loňský počet střel, Benátky totiž v uplynulém ročníku pálily nejméně ze všech týmů. V průměru vyslaly na bránu 25,85 ran. Letos to nicméně není o moc lepší, aktuálně jsou Benátečtí na hodnotách 26,50 (což znamená předposlední pozici).

Poslední zápasy Poruby

Porubskou produktivitu aktuálně táhne Samuel Bitten s 11 body (6+5). V závěsu za ním je duo Pavel Jenyš (6+4) a Tomáš Guman (2+8) s 10 body. Bitten je na tom nejlépe také v hodnocení plus/minus, kde se pohybuje na hodnotě +4. Nejtrestanějším členem kádru je Jakub Husa (14 minut). Nejvíce času na ledě pak tráví Šimon Szathmáry, průměrně 22:51 na zápas.