Poruba se trápí v koncovce. Musíme makat dál a věřím, že se to zlomí, hlásí Hlinka

Redakce, 19.01.2020
Ach ta koncovka, zoufají porubští hokejisté, kteří se počtvrté v řadě doma zmohli jen na jeden gól. Naposledy přes dobrý výkon a spoustu šancí podlehli Havířovu. Na konečných 1:2 snižoval až v úplném závěru Michal Hlinka, kterému po zápase nebylo příliš do řeči.

„Ten gól by mě těšil víc, kdybychom vyhráli, ale bohužel. Myslím, že jsme hráli lepší hokej než Havířov, ale jim víc přálo štěstí,“ smutní porubský útočník s devatenáctkou na zádech.

Recept na výborně chytajícího Jiřího Matouška našel až 71 sekund před třetí sirénou. „Měl tam pěkné momenty, ale to i Frederik Foltán. Bylo to spíš o nás,“ má jasno Michal Hlinka.

Zlomová byla druhá třetina, v níž Poruba spalovala šanci za šancí. „Přesně tak... Nevím, čím to je. Na tréninku se to snažíme trefovat, dřeme, ale v zápasech nám to prostě nejde.“

Neuznaný gól Káni? V zámoří by podle mě platil

Místo toho, aby šel RT TORAX do vedení, dvakrát sám inkasoval po přesně umístěných ranách od modré. „Když prohráváte 0:2, tak je to těžké. Ale stále jsem věřil, že to otočíme.“

Když už se domácí střídačka radovala, hlavní rozhodčí Jan Doležal jí překazil radost, když trefu Jana Káni neuznal a navrch poslal porubského útočníka na hanbu za sekání do gólmana.

„Podle mě regulérní gól. Nevím, co se úplně odehrálo v brankovišti, ale kluci tam puk dotlačili i s gólmanem. Je to hokej, takhle se to má dělat. V zámoří by podle mě platil,“ líčí.

Třetí prohra v derby o gól? Tohle už hodně nasere

Porubské štve porážka o to víc, že byla ve slezském derby, které potřetí za sebou ztratili o gól. „Tohle už hodně nasere,“ přiznává útočník, který navíc v minulosti za Havířov hrával.

Porubě se teď nedaří, po Vánocích získala pouhé dva body. „Musíme makat dál a věřím tomu, že se to už zlomí,“ říká k desetizápasovému čekání na vítězství v základní hrací době.

RT TORAX teď čekají těžké boje v Českých Budějovicích a Přerově, ale oba favority už venku dokázal porazit a věří si i nyní. „Musíme myslet pozitivně a už to zlomit,“ velí Hlinka.