Pojď hrát hokej za Porubu!!! aneb Nové naděje pro tým HC RT TORAX

Pojď hrát hokej za Porubu!!! aneb Nové naděje pro tým HC RT TORAX

Romana Opatová, 01.10.2020
Čtvrteční podvečer 1. října patřil nejmenším dětem se zájmem o nejrychlejší týmový sport. Jako každoročně HC RT TORAX Poruba uspořádal na svém domácím ledě v Kooperativa Areně nábor pro nové zájemce. Trenéři Jiří Trembáč, Miroslav Kusý a Petr Rambousek připravili dětem pestrý a zábavný program.

Všechny děti i jejich rodiče se nejprve seznámili s trenéry. Dozvěděli se, co takového mladého hokejistu v oddíle čeká, a to jak z pohledu zázemí, tak také formy tréninků i zápasů. Následoval společný trénink tzv. suché přípravy v tělocvičně ZŠ Dětská, která s oddílem dlouhodobě spolupracuje. Zde si děti vyzkoušely základní pohybové dovednosti, ale zahrály si i společně týmové hry rozvíjející postřeh i pohyb dítěte.

Následoval hlavní bod programu – trénink na ledě. Po zapůjčení bruslí a výstroje se děti se svými rodiči vypravily na ledovou plochu, kde podnikly většinou své první krůčky nebo spíše jízdu na bruslích. Pro některé se opravdu jednalo o pomyslné první krůčky, jiní už bruslili s malými zkušenostmi získanými z veřejných bruslení. Trenéři dětem více než hodinu trpělivě ukazovali a vysvětlovali, jak správně začít.

Děti i jejich rodiče současně během svého tréninku mohli shlédnout své budoucí parťáky – děti nejmladší přípravky v rámci ukázkového zápasu.

Na závěr následovalo společné foto a všichni plní dojmů a zážitků se rozešli domů. Příště se už na stadionu setkají při řádném tréninku, kde potkají nové kamarády a začnou se dále zdokonalovat ve sportu pro správné kluky i holky.

HC RT TORAX Poruba trénuje děti od cca 4 let, mladší dle dohody. Tréninky probíhají v podvečerních hodinách. Všichni si mohou po předchozí domluvě s trenéry zapůjčit zdarma hokejovou výstroj. Rodiče se tak nemusí ani obávat, že by tréninky nedokázali skloubit se svými pracovními povinnostmi, ani že by museli kupovat výstroj s rizikem, že pokud by dítě hokej omrzel, zůstala by doma bez využití.

Na webových stránkách si zájemci mohou dále souhrnně přečíst režim, koncepci tréninků, ale také rozhovory s trenéry mládeže.

Fotogalerie×
Dnes v 15:00 | Jun.
HC RT TORAX Poruba 2011
HK Mladí Draci Šumperk