Pěnčík proti své Porubě. Skvělý pocit dát v prvním zápase ligy gól, hlásí porubský odchovanec

René Chyla, 15.09.2016
Středeční scénář prvního kola mezi Porubou a Kopřivnicí je již každému známý. Poruba rychle vedla, ale poté zase právě ona tahala za kratší konec, jelikož nováček minulé sezony dokázal dvěma brankami stav utkání otočit. Za hosty nesrovnal ve třinácté minutě nikdo jiný než dvacetiletý mladík, který ještě v loňské sezoně válel za porubskou juniorku, nicméně do nabitého ostravského kádru A-týmu se již pro tento ročník nevešel. Drama nakonec musely rozseknout až samostatné nájezdy, v nichž byli úspěšnější právě hosté z Kopřivnice. V nich se ale Marek Pěnčík proti Jakubu Čechovi nepostavil. „Já na nájezdy moc nejsem,“ směje se porubský odchovanec.

STATISTIKY & FAKTA: MAREK PĚNČÍK #9
Věk: 20 let, narozen 20. listopadu 1995 Výška: 181 cm Váha: 79 kg Post: útočník, hokejku drží nalevo Mateřský klub: HC RT TORAX Poruba (do 2016) Současný klub: HC Kopřivnice (od 2016) Další kluby: HC Oceláři Třinec (2011-2015) Úspěchy: 2. místo ELSD (2013), 2. místo LJ (2016)

Měla to být jednoznačná záležitost. Opak se ale stal pravdou a Kopřivnice se postarala o první překvapení druhé ligy, v němž porazila silnou Porubu na jejím ledě 4:3 po nájezdech. „Z mého pohledu bylo utkání parádní. Jednalo se o důrazný hokej,“ pochvaluje si nová posila kopřivnického kádru. Do něj se dostal porubský odchovanec asi týden poté, co odehrál první přípravné utkání za porubské áčko proti polské dvacítce, v němž Ostravané zvítězili vysoko 8:2. „Asi týden po odchodu z Poruby se naskytla možnost hrát za Kopřivnici,“ pokračuje dvacetiletý mladík. „Hokej mě baví natolik, že nad ukončením kariéry jsem absolutně neuvažoval,“ dodává.

A jde vidět, že se Marek Pěnčík kopřivnickému lodivodovi Václavu Slabému vyplácí. Vždyť právě on vstřelil úvodní branku kopřivnického celku v nové sezoně, kterou ve třinácté minutě zkrotil euforii na porubské střídačce a srovnal na průběžných 1:1. „Měl jsem rychlost, nikdo mě nebránil, jelikož po Samuelovi šli dva porubští hráči. No a Ole (Samuel Ollender, pozn. red.) mi to nechal. Já pak uviděl malou mezeru, když si brankář povyjel a poslal to tam. Naštěstí to vyšlo. Je to parádní pocit, když dáte hned v prvním ostrém zápase gól,“ neskrývá nadšení nyní už kopřivnický forvard a člen základní sestavy.

Že by se ale pro něj jednalo o nějaké pikantnější utkání se říci nedá. „Pro mne je to stejný zápas jako proti kterémukoliv jinému týmu,“ líčí dále porubský odchovanec, který pomohl v minulé sezoně dotáhnout 33 body (10+23) Bahníkův výběr ke skvělému druhému místu v Lize juniorů. Aby toho nebylo málo, Marek Pěnčík stál u zrodu také druhé branky kopřivnického mančaftu, která otočila vývoj zápasu na stranu Kopřivnice. „Vůbec nevím, jak to padlo. Pamatuji si jen, že jsem byl před bránou, Míra (Miroslav Marek, pozn. red.) dostal kotouč a pak už to bylo v brance,“ pátrá v paměti Marek Pěnčík.

Hostující útočník se mohl stát hrdinou kopřivnického celku a zároveň také ale porubským katem, jelikož právě on měl na holi pár vteřin za stavu 3:3 před závěrečnou sirénou rozhodující branku. „Chtěl jsem mu to dát mezi nohy, ale gólman skvěle vyjel a já ho trefil pouze do břicha,“ popisuje poslední nadějnou akci v základní hrací době. Novinku v podobě prodloužení tři na tři, která rozuzlení nepřinesla, sledoval již pouze ze střídačky, stejně tak se na něj nedostalo ani v nervy drásajících penaltách. „Já na nájezdy vůbec nechodím, tohle není absolutně moje disciplína, takže to vždycky nechám na ostatních a věřím, že to kluci promění,“ uzavírá talent porubského hokeje.

Foto: Lukáš Bajgar