Paráda Antonína Pechance! Viděl jsem to u Jágra, líčí s úsměvem střelec dvou branek

Lukáš Bajgar, 04.03.2014
Porubští hokejisté v pondělí zajížděli na horkou půdu Hodonína a chtěli potvrdit vítězství z třetího vzájemného utkání v rámci letošního čtvrtfinále, aby celou sérii úspěšně utnuli a střádali síly na další zápasy. Díky vyřazení prvoligového Havířova z bojů o medaile se v dresu ostravského celku prvně objevily i dvě nové posily: forvard Antonín Pechanec a zadák Daniel Graca. Právě prvně zmiňovaný se stal klíčovým mužem utkání, sám dal dvě branky a na tu rozhodující dokonce přihrál, ač ve statistikách nefiguruje. "Věděl jsem, že v Hodoníně jsou těžká utkání," mohl si po zápase už jen oddechnout.

Dvaadvacetiletý Antonín Pechanec naskočil po boku Marka Sedláře a Luďka Krayzla v první útočné řadě a od prvních střídání jej byl plný led. Po necelém roce opět naskočil na druholigová kolbiště, rovnou do rozhodující čtvrtfinálové bitvy proti neúnavnému Hodonínu. "Věděl jsem už z druhé ligy, že v Hodoníně jsou těžká utkání, což se i potvrdilo," líčí průběh zápasu. "První třetina byla nahoru dolů. Myslím, že utkání bylo velice těžké, pro nás však vítězné," dodává.

Pro Havířov byl ligový ročník 2013/2014 návratem do druhé nejvyšší soutěže a hned se i probojoval do vyřazovacích bojů. Pro ně bohužel natrefili na velezkušenou Jihlavu a ta jako jediná po čtyřech kláních oslavila postup do nejlepší čtyřky. "Zápas byl pro mě malou satisfakcí za prvoligové play-off, pro mě jako Havířováka trošku malá," nezakrývá své zklamání šikovný špíler z průběhu utkání, která mu vystavila stopku v první lize pro letošní rok.

"Jsem ale rád, že si můžu trochu prodloužit sezonu. Poruba nabídla, že má o mě zájem, a já jsem řekl, že ano, jdu do toho." A dobře udělal! Vždyť si připsal hned dva zásahy do černého a výrazně se podílel na úspěchu Porubských. "Každé utkání play-off je vypjaté. První liga je o něco rychlejší, hrají v ní zkušenější borci, ale i toto utkání bylo velmi těžké. Klasické play-off, vyhrocené. Hodonínu šlo o vše, dali do toho vše, ale to i my. Jsem rád, že jsme zápas zvládli.

Psala se jedenáctá minuta, na časomíře svítilo 2:1 pro domácí celek hnaný více než dvanácti sty fanoušky, když se ke kotouči dostal právě Antonín Pechanec. A předvedl parádu, jaká se jen tak ve druhé, natož jiné lize nevidí. Ve zcela individuální akci obkroužil snad všechny borce soupeře, jednou rukou hlídal puk na holi, druhou dotírající obránce, až se dokroužil k Barusově kase a zkušeně mezi beton a tyč zasunul do brány.

"Možná se mi už někdy něco podobného povedlo," září štěstím dvojnásobný střelec večera. "Ale je to opravdu dlouho, dlouho, co jsem nedal takovou pěknou branku." Trénoval Pechanec toto provedení na tréninku? "Ne, ba naopak – viděl jsem to u Jágra a zkoušel zopakovat."

A zatímco Jaromír Jágr je hráč, se kterým se patrně havířovský útočník v jedné řadě na ledě nepotká, patří Luděk Krayzel mezi velikány druholigového hokeje, a po jeho boku strávil celý mač. "Luďa je hráč, který je, myslím si, na absolutní špici této ligy," skládá poklonu parťákovi s jedenáctkou na zádech, "Je jedním z nejlepších a jsem rád, že jsem hrál právě s ním. Můžu se od něho učit. Hrálo se mi s ním velmi dobře," hlásí.

A co očekává Antonín Pechanec od vyřazovacích bojů? "Můžu hrát jen do finále, budu tedy rád, když do něj půjdeme a sezonu si nejen já, ale i tým prodloužíme co nejdéle," završil vyprávění v útrobách hodonínské haly.