PŘESTUPY 2021/2022: Porubu povede Jiří Šejba, přichází Hrníčko, zůstává kostra loňské obrany

Lukáš Bajgar, 01.05.2021
Přestupové období pro ligový ročník 2021/2022 prvním májovým dnem začalo a fanoušci netrpělivě vyhlížejí posily ve všech klubech, první jména odtajňuje také HC RT TORAX Poruba 2011.

Po odchodu Martina Janečka a provizoriu Karla Suchánka přichází na post hlavního trenéra A-týmu velezkušený Jiří Šejba. Osmapadesátiletý kouč naposledy působil v konkurenčním Prostějovu. Rodák z Pardubic za svou bohatou hokejovou kariéru posbíral celou řadu úspěchů, ke zlatu z MS 1985 přidal také dva bronzy, navíc jednou v dresu Jihlavu a dvakrát za mateřský celek vybojoval extraligový titul.

Coby hlavní trenér vedl extraligové Pardubice a Mladou Boleslav, v Polsku pak Tychy či Oświęcim a zapsal se také do paměti jako lodivod čínské exotiky ve druhé lize u celku China Golden Dragon.

Asistentem mu bude David Moravec, o jehož zkušenostech se mohli Porubští přesvědčit v závěru předešlého ročníku.

První oficiálně potvrzenou posilou je forvard Dominik Hrníčko, pětadvacetiletý borec v posledních dvou ročnících bojoval právě za Jestřáby (kde se potkal právě s novým trenérem). Šikovný útočník v 78 zápasech nasbíral 67 kanadských bodů. Odchovanec Tygrů Liberec každým rokem předvádí vzrůstající formu, „…a věříme, že se jeho potenciál naplno projeví v Porubě, kam přichází na rok s opcí na další ročník, Dominik Hrníčko je velice šikovný hráč a jsme rádi, že jsme se dohodli na spolupráci,“ přibližuje generální manažer Pavel Hinner.

A na jaká jména loňského kádru se mohou fanoušci Poruby těšit i nadále? „Jsme rádi, že v klubu pokračuje dosavadní brankářská jednička, Ervīns Muštukovs. V obraně pak můžeme nadále spoléhat na výtečné výkony Tomáše Voráčka, Patrika Urbance, Dušana Žovince a Šimona Szathmáryho,“ odtajňuje Pavel Hinner. „V týmu zůstává také Marek Slavík,“ což určitě potěší nejednoho skalního fanouška HC RT TORAX.

Jména útočných es v prvoligovém kádru Poruby budou zveřejňována, stejně jako posily do obrany v následujících dnech.

Dominik Hrníčko – fotograficky a statisticky dle EliteProspects