POrubali jsme: Statistické ohlédnutí za sezonou 2020/2021

Pavlína Vítková, 13.04.2021
Poruba oslavila historické maximum! Letošní sezona přinesla nejen první semifinále v dějinách klubu, ale i konečnou čtvrtou příčku v ligové tabulce.

Playoff

RT TORAX v rámci letošního playoff Chance ligy odehrál 11 zápasů - 7 vítězných a 4 s porážkou. Celkem v nich Ostravané nasázeli 33 branek, 30 jich naopak inkasovali.

Poruba měla v playoff tři čtyřgólové střelce – Markuse Korkiakoskiho, Lukáše Endála a Dušana Žovince. Nejproduktivnějším hráčem byl – stejně jako v základní části – Markus Korkiakoski, který si v jedenácti zápasech zapsal do tabulek 10 bodů (za 4 góly a 6 asistencí). Následovali ho Jan Hudeček s 8 body (3+5) a Lukáš Endál se 7 body (4+3). Finský borec byl také nejlepším nahrávačem. Po 5 asistencích pak měla trojice Hudeček, Kozák a Szathmáry.

Hodnocení +/- opanoval Tomáš Jáchym s výsledkem +7. Markus Korkiakoski s Tomášem Voráčkem oba zapsali +4. Nejúspěšnějším střelcem se stal Michal Hotěk s 25 % (2 góly z 8 střel). Ostřelovačem týmu byl Dušan Žovinec, který během playoff vyslal 37 střel (s úspěšností 10,81 %).

Nejvytíženějším hráčem byl Šimon Szathmáry, který odehrál 262 minut a 25 sekund (průměr 23:51 minuty na zápas). Druhým se stal Dušan Žovinec (246:14, průměr 22:23) a třetí Lukáš Kozák (243:57, průměr 22:10). Na trestné lavici pak nejvíce času strávil Petr Stloukal, a to celkem 27 minut (průměr 2,70 minuty na zápas). Dalšími hříšníky v pořadí byli Dušan Žovinec s 12 a Patrik Urbanec s 10 minutami.

V bráně se většinu playoff pohyboval slovenský gólman Frederik Foltán, u jehož jména po sedmi odchytaných duelech svítila úspěšnost 91,76 % (zlikvidoval 234 z 255 střel). Ervīns Muštukovs nastoupil do čtyř utkání s konečným výsledkem 95,42 % (125 ze 131 střel).

Připomenutí základní části

Poruba v 34 kolech základní části vybojovala 62 bodů a zapsala skóre 115:85. Nejlepším střelcem byl s 16 góly Markus Korkiakoski. Finský útočník byl zároveň celkově nejproduktivnějším hráčem, připsal si totiž 37 bodů. Statistice asistencí dominoval Tomáš Jáchym s 26 nahrávkami. Hodnocení +/- pak kraloval Radek Pořízek s výsledkem +14. Nejčastějším střelcem se stal Lukáš Kozák s 93 střelami na bránu, nejpřesnější byl Daniel Häring, který si na svou jedinou trefu v sezóně vystačil s pouhými třemi pokusy. Nejvíce času na ledové ploše odkroužil Lukáš Kozák, a to 679 minut a 29 sekund (průměr 19:59). Nejtrestanější byl Tomáš Voráček, kterého rozhodčí „obdarovali“ 54 minutami.

Zajímavosti

V průběhu sezony se na led podívalo 28 hokejistů (plus gólmani). Nejstarším z nich byl Petr Kanko (narozen 7. února 1984). Nejvyšším borcem v kádru byl Tomáš Jáchym se 193 centimetry, nejtěžším pak Lukáš Endál s 99 kilogramy.