Ohlédnutí za přípravou juniorky – kdo ovládl kanadské bodování?

René Chyla, 22.09.2016
Přípravu za sebou mají již také junioři HC RT TORAX Poruba. Svěřenci Miroslava Bahníka a Petra Trojana zvládli v úterý večer ligovou generálku, v níž přetlačili v dramatické koncovce rivala z Opavy poměrem 5:4. Již v pátek ale čeká porubskou juniorku první z tria domácích zápasů v rámci Ligu juniorů, v níž Poruba přivítá na svém ledě ambiciózní havířovský AZ. Jaké změny v kádru nastaly a kdo ovládl kanadské bodování?

Každým rokem přichází s novou sezonu v mládežnických kategoriích také nucená generační obměna. Nejinak tomu bylo také u juniorů ostravské Poruby, kteří v loňském ročníku dokráčeli až do závěrečné (ač pro postup bezvýznamné) kvalifikace, v níž byli kousek od triumfu. V rozhodujícím duelu na ledě Písku ale nezvládli hektický závěr, což se nakonec stalo osudným a juniorka se tak musela v Lize juniorů spokojit s druhým místem. Porubští borci si ale následně spravili chuť, když ovládli finále prvního ročníku SILESIA BISSET CUP, kde přehráli polskou dvacítku jasně 5:2.

Přípravné zápasy juniorů

Porubavs.Opava5:4
Frýdek-Místekvs.Poruba6:2
Porubavs.Frýdek-Místek6:1
Porubavs.Opava6:3
Opavavs.Poruba2:4
Porubavs.Polsko U185:2

Hokejovou kariéru ukončil nadějný gólman Dominik Sroka či loňský kanonýr Jonáš Mládek. V týmu již dále nemůžou pokračovat zadák Adam Kropka, forvardi Robin Gola a Marek Smrčka a ani talentovaný brankář Richard Šrámek. Všichni jsou v současné době hráči širšího kádru porubského A-týmu a mají vyřízeny spolu s Jakubem Gelnarem a Davidem Sysalou střídavé starty v Bohumíně. Zpět do Vítkovic zamířil Dominik Moravčík, Radek Bartoň zase do Frýdku-Místku. Oba budou i nadále nastupovat za tamní juniorské kategorie. Dres mění také Matouš Stupka, který zamířil kvůli studijním povinnostem do Warrioru Brno. Marka Pěnčíka si vyhlídla Kopřivnice a jako prozatím jediného zástupce loňského stabilního kádru juniorky jej můžeme sledovat na druholigových kluzištích. Mužstvo opustil také David Nardelli, jenž v této sezoně bude hájit barvy Opavy.

Kádr tak musel značně posílit a ve všech řadách tak přivítal několik nováčků. Jasnou jedničku v bráně v podobě Jana Zavadila budou doplňovat slovenský rodák Matěj Hakl a z dorostu případně Marek Hasala. Sedmnáctiletý brankář ale není jedinou posilou od našich východních sousedů. Slováky Jakuba Jendruše a Tomáše Vilčka doplní v kádru jejich krajan Kevin Fráner. Ze staršího dorostu posílí kádr Dominik Krása, Lukáš Prepsl, Jan Bernát, David Malát a Jakub Stach. Z Frýdku-Místku se vrátil staronový Ondřej Veselý a z Vítkovic bude trenérskému duu k dispozici Jonáš Franz. Vzhledem ke spolupráci s vítkovickým kádrem ale nejsou vyloučeny další posily z vítkovického mužstva.

Nejproduktivnější útočník:David Malát – 9 bodů (5+4)
Nejproduktivnější obránce:Michael Hranoš – 3 body (1+2)
Nejlepší střelec:David Malát – 5 branek
Nejlepší nahrávač:Patrik Gola – 7 asistencí