Obrat z 1:4 na 8:4? Obrovská euforie! Na Frýdek jdeme uvolnění, hlásí Lukáš Vrána

Adam Bagar, 06.03.2016
Jednou nohou už byli na dovolené, ale pak zázračně vstali z mrtvých a v dramatickém pátém čtvrtfinále s Hodonínem předvedli neuvěřitelný obrat z 1:4 na 8:4. Porubští hokejisté během pouhých 238 sekund udeřili čtyřikrát a vystříleli si postup mezi kvarteto nejlepších. "Prožívali jsme velkou euforii. Jsem rád, že se ukázala síla našeho mančaftu," těší spokojeného útočníka Lukáše Vránu, který ve vyřazovacích bojích zaznamenal už šest bodů. Další pak může přidat v semifinálové bitvě s ambiciózním Frýdkem-Místkem. "Soupeř je jasným favoritem, což by ho mohlo svazovat. My naopak do série půjdeme uvolnění," prozrazuje Vrána před úvodní partií, která se odehraje už v pondělí 7. března od 18 hodin ve frýdecké Polárce.

Přitom nechybělo mnoho k tomu, aby měl RT TORAX po sezoně. V první polovině pátého klání totiž tahal jednoznačně za kratší konec pomyslného provazu a mohl být rád, že prohrává "jen" 1:4. "Dva roky za sebou jsme páté utkání nezvládli, což se na nás mohlo podepsat. Na začátku jsme byli připosraní a hráli opravdu strašně," přiznává porubský útočník s tím, že celá střídačka i za nepříznivého stavu neustále věřila ve zlepšení, které nakonec opravdu přišlo.

"Nakopla nás branka na 2:4, od té doby jsme začali hrát svou hru a z každého gólu měli velkou radost. V podstatě čtyři minuty nám vyhrály celý zápas. Byla to velká euforie," přiznává Lukáš Vrána po střeleckém koncertu z 32. až 36. minuty, kdy porubští bojovníci vstřelili čtyři branky. "Takový obrat tady v Porubě nepamatuju. Samotného mě to překvapilo, jak jsme se dokázali za takového stavu zvednout. Ukázali jsme jasně sílu našeho mančaftu," pokyvuje.

Hodonín se už z tvrdého direktu nevzpamatoval, naopak v pohodě hrající Poruba přidala další góly a slavila vítězství 8:4. "Soupeř už se ke konci na nic nezmohl," potvrzuje Vrána, který také přispěl trefou do černého a po boku Petra Seidlera a Vladimíra Stejskala září. Vždyť tato trojice ve vyřazovacích bojích zaznamenala už neuvěřitelných 27 bodů! "Když se nám zpočátku tolik nedařilo, tak jsme se smáli, že si to asi šetříme na play-off. Zatím to vychází," líčí.

Obrovskou pohodu se budou snažit přenést také do semifinálové série s Frýdkem-Místkem. "Soupeř je sice favorit, ale budeme se mu to snažit co nejvíc znepříjemnit. Zatímco oni musejí vyhrát, my do toho můžeme jít uvolnění. Myslím, že by jim to mohlo svazovat ruce. Může nám to hrát do karet a je potřeba toho využít," velí pětadvacetiletý útočník s tím, že výhodou pro RT TORAX může být také rozehranost. "Oni týden stáli, což není nic příjemného."

Už v základní části přinesly souboje Poruby s Frýdkem-Místkem dost emotivní partie. A play-off dodá těmto bitvám ještě větší říz. "Každý zápas byl v této sezoně vyhrocený, ale může to být jiné. Ani jeden tým se nemůže nechávat vylučovat," tvrdí Vrána, jenž se na Frýdek-Místek těší i kvůli cestování. "Jsem rád, že to máme hned za rohem. Cesty do Hodonína mi braly dost sil. Někteří chodíme do práce a hrát co dva dny je celkem náročné," zakončuje.