O pohár HC RT TORAX Poruba: Nevídaná podívaná, o které se budou psát jednou báje

Lukáš Bajgar, 05.09.2022
Ve dnech 2. a 3. září proběhl v prostorách RT TORAX ARENY mezinárodní turnaj minihokeje žáků 3. a 4. tříd. O zábavu, napínavé boje a především neskonalou radost těch nejmenších nebyla nouze. Jak jej tedy krátce zhodnotit? NEVÍDANÉ, NESLÝCHANÉ, BOMBASTICKÉ!

Turnaj O pohár HC RT TORAX Poruba pod patronací Statutárního města Ostravy, Městského obvodu Ostrava-Poruba a společností ALL SPORTS, jež zastupuje značku Bauer, proběhl se začátkem školního roku. Nejmladší hokejisté a hokejistky ročníků 2013 a 2014 byli rozděleni vždy do dvou týmů (A a B) a s celkovým počtem 32 celků sehráli nevídané penzum utkání.

Seřadíme-li týmy abecedně, mohlo oko diváka vidět hned devět zástupců z Moravy, Slezska a ze Slovenska, a to: Bratislavu, Brno, Kopřivnici, Trnavu, Třinec, Vítkovice, Vsetín, Zlín a samozřejmě pořádající HC RT TORAX Poruba.

Dvoudenní úsilí všech organizátorů, realizačních týmů, rodičů, ale i dobrovolně pomáhajících účastníků přineslo skvěle zorganizovaný a odvedený turnaj, o němž soupeři již v průběhu pěli samou chválu.

Samotný turnaj nabídl v bouřlivé atmosféře RT TORAX ARENY vše, po čem hokejový fanoušek baží: emoce, napětí a radost. Po tribunách se trousili šťastní rodiče, často pyšní na své ratolesti, leckterý kotel si nezadal s tím od A-týmu. Slavnostního vyhlášení se zúčastnil prezident Českého hokeje, Alois Hadamczik společně s generálním manažerem HC RT TORAX Poruba, Pavlem Hinnerem. Krom pohárů a medailí byla odměněna celá řada individuálních kategorií hodnotnými dary společnosti Bauer.

Kdo nebyl, ten prostě neuvěří… Tak za rok zase na viděnou!

3. třída HC RT TORAX Poruba (ročník 2014)

Gólmani: Kovaříková, Španihel a Zavadil.
Hráči: Adi, Balnar, Bednář, Borek, Bravanský, Čech, Forro, Hořanský, Kozelský, Kubeš, Kupčák, Landiga, Majchrovský, Mikolajek, Prokop, Riedel, Rypel, Stefanov, Švec, Valder, Vodička a Zapeca.
Trenéři: Rambousek – Dresler, Kanko a Smyček.
Vedoucí: Forro a Španihel.

4. třída HC RT TORAX Poruba (ročník 2013)

Gólmani: Obluk, Oravec a Vůjtek.
Hráči: Bartek, Bohm, Cigán, Emrich, Chmelík, Chrenko, Kotterba, Kulig, Machačová, Maršálek, Miklušák, Musálek, Nasadil, Ridl, Schmida, Schulz, Woznica, Zeman a Žák.
Trenéři: Rambousek – Dresler a Kanko.
Vedoucí: Ridl.

Konečná pořadí jednotlivých kategorií

2013 „A“2013 „B“2014 „A“2014 „B“
1.Třinec1.Vítkovice1.Zlín1.Zlín