O další body svede Poruba boj v Karviné, porazí Baník i počtvrté v sezóně?

Zuzana Košťálová, 05.02.2013
Nedočkaví fanoušci už jistě odpočítávají počet zápasů, které zbývá porubským hráčům odehrát před začátkem play-off. A kdo správně počítá, vyšlo mu, že už jen čtyři zápasy má II. hokejová liga před sebou do konce základní části. Už ve středu 6. února 2013 od 18 hodin se Poruba postaví na ledě Karviné proti tamějšímu Baníku. Jak vidíte naděje na bodový úspěch proti šestému týmu tabulky? Vzájemná utkání vyznívají jasně pro RT TORAX, který se radoval ve všech letošních vzájemných střetnutích. Kdo se nevypraví podpořit porubské borce přímo do Karviné, bude pro něj připraven tradiční textový onlajn přenos zde.

Základní informace

Po posledním zápase, který Poruba sehrála vítězně doma proti Frýdku-Místku, se stále drží na čtvrté pozici s 59 body. Ta Sršňovým svěřencům zaručuje účast v bojích play-off. Na pozici třetí, kde panují Jestřábi z Prostějova, už Porubští ztrácí 6 bodů. Naopak na záda jim dýchá Valašský hokejový klub se ztrátou pouhého jednoho bodu. A bodový rozdíl mezi čtvrtým a devátým místem je jen 10 bodů, a bojovat se tedy bude až do posledního kola.

Středeční soupeř Poruby zatím okupuje šestou příčku tabulky se ztrátou tří bodů na pátý Vsetín. Ze sedmé pozici pak na Karvinou číhá s mankem jediného bodu Nový Jičín. Svěřenci trenérského dua Flašar – Grimm odehráli poslední ligový zápas na ledě vedoucího celku tybulky Přerova, kde utržili prohru 3:5 a domů se tak vraceli bez bodů.

Baník Karviná si v domácích zápasech vede o něco lépe než RT TORAX. Z možných 57 bodů jich vybojovala 40, na rozdíl od Poruby, která doma brala celkem „jen“ 36 bodů. Naopak Porubským se zase docela daří venku, kde nasbírala 23 bodů. Karviná z venkovních utkání vytěžila bodů 15 a v celkové tabulce hodnocení venkovních utkání týmů je na předposledním místě před Valašským Meziříčím.

V brance Baníku Karviná se v brance pravidelně střídá David Iláš, s průměrem 3,22 inkasovaných branek na zápas, a Lukáš Smolka s průměrem 3,75. V posledním utkání proti Přerovu se do svatyně Karviné poprvé podíval i mladík Karel Němec, který přišel do Karviné na hostování z extraligového Třince.

Tabulku kanadského bodování Karviné vede útočník David Mikšan (15+20). Za ním je pak na druhém místě Vladimír Luka (12+16) a nejúspěšnější trojici uzavírá Libor Palviš (16+10). Mezi tři nejbodovanější obránce patří Pavel Kowalczyk (4+20), Miroslav Javín (4+15) a Martin Zajac (4+4). Od zápasu s Přerovem posílil karvinský celek ofenzivní obránce Patrik Flašar, který doposud hrál v německém týmu EV Regensburg.

Statistika vzájemných zápasů z letošní sezóny mluví jasně pro Porubu, která s dosavadních tří vzájemných duelů vyhrála všechny. Jen v jednom zápase nebrali porubští hráči plný počet bodů, když na půdě Karviné o vítězi zápasu rozhodovaly až samostatné nájezdy, v nichž Karviná podlehla.

Protože je Radek Tihlář (2,73) stále zraněný, odchytal poslední zápasy Porubských Michal Gleich, jehož počet inkasovaných gólů na zápas je 3,26. Záda mu na lavičce kryje Robert Rudl. Kanadskému bodování Poruby nadále vévodí Martin Buček (22+15), na druhém místě se pohybuje Petr Seidler (10+18) a na třetí pozici je Michal Holuša (11+14). Nejproduktivnějším obráncem je pak stále Lukáš Prokop (2+9).

Jak si oba celky vedly v posledním kole?

38. kolo: HC ZUBR Přerov – HC Baník Karviná 5:3 (0:0, 4:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 24. Goiš (Hanák), 31. Kudělka (Sprušil), 32. Sedlák (Ditrich, Tomeček), 33. Málek (Brančík), 60. Málek – 24. Saliji (Samiec, Blatoň), 37. Luka (Moravec, Deutsch), 43. Moravec (Luka).

38. kolo: HC RT TORAX Poruba 2011 – HC Frýdek-Místek 3:2 (0:0, 3:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 28. Buček (Vrána), 31. Sedlář (Krayzel), 37. Hruzík (Seidler) – 26. Škatula, 32. Rozum (Měkýš, Škatula).

Sestavy obou celků v posledních zápasech

HC Baník Karviná: Smolka (33. Němec) – Zajac, Kowalczyk, Javín, Vnenk, Sznapka, Flašar, Deutsch – Badžo, Samiec, Blatoň, Zuber, Moravec, Mikšan, Rosůlek, Ivan, Luka, Nystedt, Miczek, Saliji, Holý.

HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich – Šindelář, Mládenka, Wolf, Hruzík, Vychodil, Slavík – Sedlář, Krayzel, Vaněk – Buček, Vrána, Seidler – Hašek, Pavlačka, Kilnar.

Vzájemná utkání v sezóně 2012/2013

6. kolo: HC RT TORAX Poruba 2011 – HC Baník Karviná 4:3 (1:1, 2:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 11. Buček (Seidler), 23. Vaněk (Šindelář, Wolf), 35. Vaněk (Krayzel, Šindelář), 42. Vrána (Holuša) – 10. Kowalczyk (Mikšan), 37. Samiec (Javín, Blatoň), 40. Contratto (Kowalczyk).

17. kolo: HC Baník Karviná – HC RT TORAX Poruba 2011 3:4 sn. (1:1, 1:1, 1:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Pavliš (Contratto, Kowalczyk), 32. Mikšan (Číhal), 48. Pavliš (Contratto, Moravec) – 15. Krayzel (Prokop L., Hašek), 35. Hruzík (Seidler, Buček), 58. Prokop P. (Buček), rozhodující sam. náj. Pavlačka.

30. kolo: HC RT TORAX Poruba 2011 – HC Baník Karviná 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 6. Holuša (Seidler), 20. Seidler (Prokop L.), 29. Holuša (Prokop L.), 39. Vaněk – 44. Sznapka (Luka, Moravec).

Jak to vidí bookmakeři?

Vítězství Karviné: 1,70
Remíza: 4,50
Vítězství Poruby: 2,73

Představme si rozhodčí

Důležitou součástí každého utkání jsou také rozhodčí. V duelu mezi Karvinou a Porubou by se měl dle delegací ČSLH v roli hlavního rozhodčího představit Vojtěch Czubaj z Dětmarovic. Na čarách mu bude vypomáhat duo Michal Vengřín z Ostravy a Tomáš Záviský z Březové.

Ostatní duely 39. kola II. hokejové ligy – sk. Východ

6. 2. 18:00 HC Bobři Valašské Meziříčí – VHK Vsetín