Novoroční posila do ofenzívy! Poruba posiluje o Vojtěcha Střondalu

Lukáš Bajgar, 09.01.2020
HC RT TORAX Poruba 2011 před Vánoci opustil Obdržálek, týmu se nevyhla zranění a ofenzíva potřebuje posilu do koncovky. Tou se stává účastník posledního MS juniorů v Ostravě a Třinci, především odchovanec místního klubu, Vojtěch Střondala. „Vojtěch k nám přichází z Komety Brno do konce letošního ročníku s tím, že může formou střídavých startů nastoupit za oba týmy,“ upřesňuje generální manažer klubu Pavel Hinner.

Vojtěch Střondala nedávno oslavil své devaténácté narozeniny, přesto má zkušeností s velkým hokejem jako málokdo v lize. Do dorosteneckých let působil v mateřské Porubě, aby se následně – po vzoru Jakuba Peslara – vydal do brněnské Komety, kde hájil juniorské extraligové barvy. Pravidelně však nastupoval za mládežnické reprezentační výběry. Bodovým vrcholem reprezentační kariéry se stala sezóna 2017/2018, v níž ve 23 zápasech získal hned 20 kanadských bodů v kategorie U18. Tentýž rok naskočil prvně v dresu extraligové Komety.

V dalších ročnících dostával spoustu prostoru především v prvoligové Třebíči a nově též v Litoměřicích. Vrcholem dosavadní kariéry se stala účast na letošním MS juniorů, kde nastoupil ke dvěma utkání a kde vstřelil jednu branku za národní barvy. V Litoměřicích nastřádal letos skvělých 24 kanadských bodů!

„Vojtěcha jsem si přál už před sezónou,“ přibližuje generální manažer Pavel Hinner. „Nyní se – až se uzdraví – objeví v našich barvách a slibuji si oživení útočné fáze. Vojta je šikovný hráč, který k nám přichází z Komety Brno do konce letošního ročníku s tím, že může formou střídavých startů nastoupit za oba kluby.“

Vojtěch Střondala v dobách mládežnických let HC RT TORAX Poruba