Nové hokejové naděje na půdě HC RT TORAX

Michal Opat, 01.09.2021
Středeční podvečer 1. září patřil nejmenším dětem se zájmem o nejrychlejší týmový sport. S počátkem nového školního roku uspořádal HC RT TORAX svou pravidelnou náborovou akci pro nové zájemce. Trenéři Jiří Trembáč, Miroslav Kusý, Vladimír Smyček a Petr Rambousek nové děti provedli nejen prvními krůčky na ledě, ale společně si zacvičili i v tělocvičně.

Skupinka předškolních dětí se nejprve seznámila s trenéry a společně s nimi se vypravila do nedaleké tělocvičny ZŠ Dětská, která s oddílem spolupracuje. Zde si děti vyzkoušely základní pohybové dovednosti, ale zahrály si společně i týmové hry rozvíjející postřeh i pohyb dítěte.

Následoval hlavní bod programu – trénink na ledě. Po zapůjčení bruslí a výstroje se děti se svými rodiči vypravily na ledovou plochu, kde si vyzkoušely své první krůčky na bruslích. Trenéři dětem trpělivě vysvětlovali, jak správně s bruslením začít. A po celou dobu bylo vidět, že děti bruslení baví a všichni co nevidět naskočí do řádných tréninků přípravky. Potkají zde nové kamarády a začnou se dále zdokonalovat ve sportu pro správné kluky i holky, vždyť „Každý správný kluk i správná holka hrají hokej za Porubu“.

HC RT TORAX trénuje děti od cca 4 let, mladší dle dohody. Tréninky probíhají v podvečerních hodinách, všichni si mohou po předchozí domluvě s trenéry zapůjčit zdarma hokejovou výstroj. Rodiče se tak nemusí ani obávat, že by tréninky nedokázali skloubit se svými pracovními povinnostmi, ani že by museli kupovat výstroj s rizikem, že kdyby dítě hokej omrzel, zůstane doma bez využití.

Na webových stránkách si zájemci mohou dále souhrnně přečíst režim, koncepci tréninků, ale také rozhovory s trenéry mládeže.

A kdo středeční nábor nestihl, nemusí zoufat. V týdnu od 20. září probíhá tradiční akce „Pojď hrát hokej“ pod záštitou Českého hokeje. HC RT TORAX přivítá nové zájemce konkrétně ve čtvrtek 23. září, tak neváhejte a rovnou si tento termín poznamenejte do kalendáře!