Nová výbava do rukou žáků HC RT TORAX Poruba

Nová výbava do rukou žáků HC RT TORAX Poruba

Romana Opatová, 05.10.2021
S úvodem hlavní části hokejové sezóny 2021/22 vybavil klub všechny své žáky novými hokejkami. Téměř 150 holí různé orientace, tvrdosti, délky postupně našlo své nové majitele. Štafetu předávání završily nejmladší kategorie - čtvrťáci a páťáci vedeni Jiřím Trembáčem.

Všechny správné holky a kluci hrající za Porubu byli tímto za své dosavadní výkony odměněni praktickým dárkem a určitě je to i správně "nakopne" do dalších výkonů. Loňská sezóna byla díky Covidovým opatřením předčasně ukončena počátkem podzimní části. Většina dětí ztratila možnost kolektivního aktivního pohybu. Někteří během této doby sport úplně ukončili, zbytek se vrátilo s menší či větší ztrátou fyzické kondice a hokejových dovedností. Před všemi trenéry mládežnických kategorií byl nelehký úkol, a to své svěřence řádně připravit na mistrovská utkání. Jak se jim to podařilo budeme moci všichni sledovat skrze výsledky jednotlivých utkání.

A jak to vidí trenéři? O stručné zhodnocení přípravy od konce lockdownu jsme požádali výše zmiňovaného Jiřího Trembáče.
Je pravda, že Covidová opatření nám všem zhatila skoro celou loňskou sezónu, a proto jsme tu letošní začali, co nejdříve to šlo. Myslím, že mohu mluvit za všechny trenéry, když řeknu, že přípravné období bylo povedené a velmi pestré. Tréninky na “suchu” jsme měli doplněny o tréninky na ledě, takže jsme začali dohánět manko jak fyzické, tak i dovednostní. Pauza na klucích byla znát, ale postupně se všichni vrátili na svou úroveň. Jedinou kaňku jsme zatím zaznamenali v měsíci srpnu, kdy spousta hráčů, ještě tráví prázdniny mimo tréninkový proces, ač chápeme, že jsou dovolené, ale není úplně optimální vynechat celý měsíc, kdy už se pilně trénuje.×
Odehrané v 18:00 | Muži
HC Slovan Ústí nad Labem
HC RT TORAX Poruba 2011