Nervozita po pár střídáních opadla, hlásí po premiéře v A-týmu obránce Jan Puškár

Redakce, 03.02.2014
Do Orlové odcestoval porubský celek i s dvěma novými tvářemi. Trenér Tomáš Sršeň dal příležitost talentovaným juniorům. Zatímco útočník Denis Brnčal byl prozatím jen mezi náhradníky, obránce Jan Puškár zažil ve dvaceti letech premiéru v A-týmu. A byla velice povedená, po boku zkušeného zadáka Rudolfa Wolfa podal slušný výkon a společně s novými spoluhráči mohl slavit vysoké vítězství 9:2. Pro juniorského zadáka to byla rozhodně velmi cenná zkušenost, při níž musel poznávat i něco nového. "V šatně jsem se díval na všechny strany, ale je to asi všude stejné - srandičky, soustředěnost a hlavně hecování," hlásí. Představí se i ve středu na ledě Hodonína?

Jan Puškár prožíval klasické páteční odpoledne, kdy se připravoval na další z řady tréninků, když v tom přišel trenér Tomáš Sršeň. "Oznámil mi, že budu hrát v Orlové. Byl jsem dost překvapený, protože jsem věděl, že obránců je ve vedlejší šatně dost," přiznává dvacetiletý zadák, jenž v minulosti absolvoval s prvním mužstvem už několik tréninků. "V loňské sezoně jsem po návratu do Poruby trénoval s áčkem asi dva měsíce, ale do hry jsem se nedostal. Pár tréninků proběhlo i na startu nového ročníku, ale další byl právě až ten předzápasový," popisuje Puškár.

Na sehrání tedy příliš času neměl a prakticky byl rovnou hozen do řeky. V obranné dvojici nastoupil po boku velezkušeného veterána Rudolfa Wolfa. Ačkoliv je mezi oběma hráči propastných jednadvacet let, na ledě si bez problémů rozuměli. "Ani jsme si moc věcí před zápasem neřekli. To spíše pan Sršeň mi po příjezdu do Orlové řekl něco ohledně herní taktiky," prozrazuje důrazný bek, který si zpočátku musel zvykat na poněkud jiný styl hokeje. "Mužský hokej se hraje ve větším tempu, je více silový a taky více technický," nachází rozdíly mezi seniorským a juniorským hokejem.

Po zápase mohl být pochopitelně spokojen. Jak se svou hrou, tak i výsledkem. "Určitě jsem moc rád, že se vyhrálo. Nerad ale hodnotím svůj výkon. Od toho tam jsou trenéři, ale jsem docela spokojený," hlásí jeden z tahounů rozjetého juniorského výběru, který vyhrál už třináct zápasů v řadě a má slušně nakročeno k postupu do baráže o extraligu. Ale zpět k A-týmu. Asi každý hokejista byl před svou premiérou nervózní a nejinak tomu bylo i u Jana Puškára. "Nervózní jsem rozhodně byl, protože to bylo mé první utkání za áčko, ale po pár střídáních to opadlo a bylo to v pohodě," říká.

Ačkoliv RT TORAX zvítězil jasně 9:2, takřka dvě třetiny se nemohl dostat do optimální herní pohody a ještě na konci druhého dějství prohrával. Pak ale dvakrát udeřil a góly do šatny s Orlovou pořádně zacloumaly! "Nás naopak ty dvě branky nakoply a ve třetí třetině už jsme dominovali, navíc nám to tam začalo padat," libuje si Puškár i přes silně nepovedený začátek zápasu. "Ten se nám skutečně nepovedl a hráli jsme pět minut v oslabení. Orlová sice přesilovku nevyužila, ale když hrajete tak dlouho v početní výhodě, tak máte navrch," zdůrazňuje jeden z odchovanců porubského hokeje.

Jeho premiéru si nenechali uniknout ani ti nejbližší. "Na zápas se přijel podívat přítel od mamky, ale jinak jsem se do ochozů moc nedíval," usmívá se. A jak na něj zapůsobilo prostředí kabiny A-týmu? "V šatně jsem byl nováček a jen jsem se v podstatě díval na všechny strany. Ale je to asi dost stejné jako v každé jiné šatně – srandičky, soustředěnost a hlavně hecování," popisuje po premiéře. Ale rozhodně by rád přidal i nějaké další starty, možnost se nabízí už ve středu v Hodoníně. "Zatím nemám žádné informace, jestli budu hrát, nechám se překvapit," uzavírá.