Navrátilec Gřeš: Jsem rád, že se mohu vrátit domů. Ambice Poruby jsou vysoké

Pavlína Vítková, 12.05.2021
Po jednoletém působení v extraligové Olomouci se do Poruby vrací pětadvacetiletý útočník Tomáš Gřeš. A už teď se těší na novou sezonu!

Vracíte se do Poruby po roční pauze. Jaké jsou aktuální emoce? Jak se cítíte?
Cítím se velmi dobře. Jsem rád, že se mohu zase vrátit domů. Po měsíční pauze mám zase plno energie a těším se do nové sezony.

Klub během uplynulé sezony prošel řadou změn (hráčských, trenérských). Dá se ještě vůbec hovořit o návratu, nebo jde už o zcela nový tým? Vnímáte rozdíly?
Někteří kluci, se kterými jsem zde byl, jsou stále v týmu a těším se na znovuobnovení spolupráce s nimi. Uvidíme se všichni poprvé v pondělí, takže teprve zjistím, jaké rozdíly budou. Ale věřím, že dáme dohromady skvělý tým, který udělá nějaký úspěch.

Očekáváte, že znovu rychle zapadnete do sestavy?
Myslím si, že ano. Budu dělat maximum pro to, abych byl pro tým co nejvíce užitečný a zapadl co nejlépe.

Sledoval jste v průběhu sezony výsledky Poruby?
Sledoval jsem to velmi pečlivě! I v této nelehké sezoně kluci udělali nejlepší historický výsledek.

A byl jste v kontaktu s porubskými spoluhráči?
S kluky jsem samozřejmě v kontaktu byl, občas se s nimi i sešel na kávičku, když byl nějaký ten den volna.

Co vám dalo působení v extralize? Dá se tato zkušenost srovnat s Chance ligou?
Ta sezona mi dala zkušenost pro to, jak se zocelit mentálně. Po hokejové stránce to je poměrně podobné, akorát má hráč méně prostoru na své hokejové myšlenky a musí víc plnit systémové věci.

V Olomouci jste (alespoň v porovnání s předchozími sezonami) dostával na ledě méně prostoru, nezapsal jste tolik gólů. Jak jste si zvykal?
Ze začátku jsem ještě dostával poměrně dost času na ledě a dařilo se celkem dobře. Bohužel jsem ale nikdy nedostal příležitost hrát víc než pár minut na zápas a žádné početní výhody, ve kterých jsem byl v Porubě největším přínosem. Navíc po čtvrtinu soutěže mě zbrzdila nemoc, po které mě trenéři už moc nestavěli. A to se zřejmě podepsalo za tou ne příliš vydařenou sezonou.

Co očekáváte od blížícího se ligového ročníku?
Poruba má ty největší ambice a jsem tady pro to, abych klubu pomohl dosáhnout toho nejlepšího výsledku, jaký bude v našich silách. Doufám, že se nám podaří docílit toho největšího možného úspěchu, tedy postoupit do nejvyšší soutěže.