Nadcházející ročník Chance ligy zná svůj herní systém. Poruba na úvod vyzve Šumperk

Patrik Rošič, 13.05.2021
Prvoligové kluby se ve čtvrtek prostřednictvím videokonference dohodly na herním systému pro blížící se ročník Chance ligy. Celkem byly na stole dva návrhy. Ten, kde se počítalo s rozdělením na dvě skupiny po polovině základní části, neprošel. Mančafty se tedy dohodly na variantu, která počítá s tříkolovým formátem. Tuto podobu soutěže však musí ještě schválit výkonný výbor Českého hokeje.

Základní část

Každý s každým odehraje tři vzájemná utkání, kdo však bude mít "výhodu" domácího prostředí v daných zápasech s daným týmem rozhodne až los celé soutěže. Celkem tak v sezoně 2021/2022 bude 51 kol, přičemž v každém kole bude mít jeden z klubů volno. To znamená, že každého účastníka letošního ročníku Chance ligy čeká v základní části 48 zápasů.

Playoff

Playoff se odehraje buď s předkolem (10 týmů), nebo bez předkola (8 týmů). Pokud bude rozhodnuto o formátu s předkolem, "osmifinále" se odehraje na dvě vítězná utkání s tím, že by se začínalo na ledě hůře postaveného v tabulce a druhé (případně třetí) utkání by se dohrálo na půdě lépe postaveného v tabulce. Čtvrtfinále by se hrálo na tři vítězná utkání. Semifinále a finále na čtyři. V případě, že bude playoff bez předkola, série vyřazovacích bojů se odehrají na čtyři vítězné zápasy.

Týmy, které se nedostanou do playoff

Družstva umístěná na posledních třech místech (15. až 17.) sestupují do druhé ligy. Mužstva, která obsadí 13. a 14. pozici, budou hrát playdown. Kdo prohraje, sestoupí do druhé ligy, vítěze pak čeká baráž o druhou nejvyšší soutěž.

Důležitou informací je, že sedmý finálový zápas playoff se musí odehrát do 14. dubna, protože tři dny na to (tedy 17. dubna) by měla začínat baráž o postup do nejvyšší soutěže.