Na hokej již v pátek 28. července

Lukáš Bajgar, 24.07.2006
Sareza Ostrava na poslední chvíli dojednala přátelské utkání s městským rivalem z Vítkovic. To se odehraje již poslední červencový pátek od 17 hodin na Zimním stadionu v Ostravě – Porubě, vstupné se nebude vybírat. Jestli chcete, aby se Sareze podařilo oplatit loňskou porážku 2:5 z domácí půdy, přijďte povzbudit a především přivítat v novém ročníku svůj tým.

Kádr extraligových Vítkovic prošel v letní pauze nejednou hráčskou změnou a také významnou trenérskou změnou. Odstoupivšího Vladimíra Vůjtka, jenž se v současnosti zotavuje po operaci, nahradil Miloš Holaň, který v Sareze trenérsky v mužské kategorii začínal. Tým opustila dlouholetá opora obrany Radek Philipp či již poněkolikáté Vladimír Vůjtek. Nejcitelnější jsou ovšem ztráty mezi mladými talenty, neboť kanadskoamerická NHL zlákala Tomáše Káňu s Romanem Polákem. Naopak do týmu přišlo hned několik hráčů, kteří v minulosti působili v Sareze – obránce David Mocek, nyní již exznojemský Milan Mikulík či brankařský parťák Jakuba Čecha Jakub Štěpánek. Příležitost probojovat se mezi českou hokejovou elitu dostal také Milan Baranyk či Petr Valušiak.

To kádr domácího týmu neprošel takovou revolucí jako v předchozích letech a diváci se mohou těšit především na Patrika Rimmela a porubskou ikonu Marka Pavlačku. Do brány by se měl postavit Michal Holeš, jemuž by měl sekundovat po odchodu Ondřeje Picka do pražské Sparty Rostislav Košárek, popřípadě Adam Čaňo. Tým Sarezy se v současnosti skládá z třicítky hráčů, z nichž se do odjezdu na soustředění v Liptovském Mikuláši 14. srpna utvoří prvoligový tým a proto lze očekávat hru na kompletní čtyři pětky.

Loňské vzájemné duely

16.08.2005 HC Sareza Ostrava - HC Vítkovice 2:5
Branky: 5. Chatrnúch (Sochorek), 8. Šebesta (Sochorek) - 6. Tomášek (Köhler), 13. Hulva, 33. Pištek (Buček, Jurečka), 38. Káňa (Buček), 51. Štefanka (Hubáček, Kropáč). Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0.Diváci: 600.

19.08.2005 HC Vítkovice - HC Sareza Ostrava 1:1
Branky: 37. Štefanka (Jurečka) - 20. Chatrnúch Vyloučení: 5:7. Využití: 0:0. Diváci: 200.