Liga juniorů? Podobný formát jako vloni, hrát by se mělo na dvě skupiny

Liga juniorů? Podobný formát jako vloni, hrát by se mělo na dvě skupiny

Patrik Rošič, 27.05.2022
Juniorské přípravy na příští sezonu jsou v plném proudu. Hráči chodí na takzvanou "suchou" přípravu a také se samozřejmě připravují i na ledě. Co však není stoprocentně jisté je to, na jaký formát Ligy juniorů se vlastně připravují. Jasno by ale mohlo být v nejbližších dnech.

O tom, jak by měl formát Ligy juniorů vypadat, se nedávno hlasovalo. Celkem byly ve hře dva návrhy. Jeden počítal s variantou, že se bude hrát celorepublikově a ten druhý, že se liga rozdělí na dvě skupiny. Hlasování nakonec skončilo nerozhodným poměrem 7:7.

Proto tak v návaznosti na aktuální ekonomickou situaci (zvyšující se ceny energii a pohonných hmot) bude výkonnému výboru ČSLH na jeho jednání, které se uskuteční 8. června 2022, předložen model soutěže vycházející z loňského principu.

Soutěž by se tak měla rozdělit do dvou skupin, přičemž týmy ve své skupině odehrají mezi sebou víc utkání než s celky ze skupiny druhé. Následné playoff by se tak rozšířilo. Čtvrtfinálové série budou hrána na tři vítězná utkání a utkají se v nich křížem družstva ze skupiny Západ proti celkům ze skupiny Východ. Tímto formátem je zajištěn předpoklad, že v semifinále se utkají čtyři nejlepší týmy soutěže bez ohledu na jejich regionální zařazení.