Letos jsem ještě nedal normální gól, culí se autor třetí branky Patrik Flašar

René Chyla, 01.12.2016
Porubští hokejisté vedli také zásluhou Patrika Flašara už ve 22. minutě nad lídrem ze Vsetína 4:0, poté ale Valaši předvedli návrat, který čekal asi jen málokdo. „Vsetín pak dvě přesilovky využil, z čehož se nám zřejmě trochu rozklepaly ruce a od té doby jsme hráli zbytečně ustrašeně,“ říká o promrhaném čtyřbrankovém vedení devětadvacetiletý porubský bek.

STATISTIKY & FAKTA: PATRIK FLAŠAR #13
Věk: 29 let, narozen 4. dubna 1987 Výška: 183 cm Váha: 90 kg Post: obránce, hokejku má napravo Mateřský klub: HC VÍTKOVICE RIDERA Další kluby: HC Slezan Opava (2002-2004), AZ Havířov (2004-2005), LHK Jestřábi Prostějov (2005-2007, 2009-2010), Unia Osvětim (2007-2008, 2010-2011), Královští Lvi Hradec Králové (2008-2009), MHK Kežmarok (2008-2009), HC Vrchlabí (2009-2010), HC Orlová (2010-2011), Hammer Eisbären (2011-2012), EV Regensburg (2012-2013), SK Karviná (2012-2013), Polonia Bytom (2013-2014), JKH GKS Jastrzebie (2013-2014), HK Nový Jičín (2014-2016) Úspěchy: bronz PHL 2011 a 2014

Porubští hokejisté měli před sebou ve středu před osmnáctou hodinou zkoušku ze všech nejtěžší. Poté, co RT TORAX v pátém kolem na svém ledě smetl Vsetín poměrem 6:2, Valaši nastartovali mašinu a neprohráli sedmnáct po sobě jdoucích utkání, když ztratili pouze bod v Šumperku. Další klopýtnutí přišlo znovu až v RT TORAX ARENĚ, kde Valašský hokejový klub prohrával už po první třetině 0:3. „První třetina byla z naší strany perfektní, plnili jsme přesně to, co jsme měli naordinováno, výborně jsme bránili střední pásmo a Vsetín jsme prakticky k ničemu nepustili. Dali jsme dokonce tři góly, což pramenilo z naší aktivní hry, napadání, zavírání středního pásma a bruslení,“ říká o parádním vstupu do zápasu Patrik Flašar, který sám přidal třetí gól Sršňova výběru.

V tu chvíli byl už ale v brance Michal Šurý, jenž v sedmé minutě vystřídal Petra Hromadu. „Ten gól by víceméně spíše náhoda. Zachy mi střídání před tím říkal, že je tam čerstvý gólman a že jej tím pádem musíme vyzkoušet. Byla to na něj asi první střela, nicméně jsem to chtěl původně střílet nahoru. Mně to ale sjelo, což gólman samozřejmě nečekal, jelikož zřejmě tušil, kam jsem to chtěl dávat, tak roztáhl nohy a nějak pomalu mu to tam projelo,“ líčí akci u své druhé letošní branky, která znovu padla do vsetínské klece. „Něco podobného se mi snad nikdy ještě nestalo, ale v této sezoně jsem snad ještě vůbec nedal normální gól,“ směje se devětadvacetiletý bek.

PORUBA NEUDRŽELA ČTYŘBRANKOVÉ VEDENÍ, PRODLOUŽENÍ ROZSEKL ILLÉŠ »

Když David Zachar ve 22. minutě ujel v oslabení a zvýšil již na 4:0, málokdo pochyboval o vítězi. „V té druhé třetině jsme hráli snad během prvních osmi minut třikrát v oslabení, naštěstí v tom jednom se nám podařilo dát i gól, ale pak Vsetín zase dvě přesilovky využil, z čehož se nám zřejmě trochu rozklepaly ruce a od té doby jsme hráli zbytečně ustrašeně,“ hledá příčinu famózního návratu do zápasu Valašského hokejového klubu. Ten totiž dvěma využitými přesilovkami snížil ještě do druhé přestávky na 2:4.

„Před zápasem jsme měli i detailnější rozbor jejich hry, připravovali jsme se zejména na jejich přesilovky. Navzdory tomu se ale Vsetín stejně dostal v přesilovkách do hry, jelikož jsme jich připustili opět mnoho,“ říká o dlouhotrvajícím porubském nešvaru ostravský zadák. „Nedali nám tedy vůbec gól z klasické hry pět na pět, kde jsme byli rovnocenným soupeřem, ne-li lepším,“ dodává. Valaši ale využili v poslední části další přesilovku a při power-play zcela vymazali nadějný náskok Porubských až třináct sekund před koncem.

Patrik Flašar je na Vsetín doslova expertem, trefil se i na Lapači.

Zápas tak rozsekla až v čase 62:04 dvojice Zdráhal – Illéš. „Tam se zřejmě asi nerozděluje, kdo je obránce nebo útočník, protože se buď celoplošně brání nebo útočí. Jakmile je člověk bez puku, tak musí okamžitě začít bránit jednoho hráče a nesmí jej pustit ani o krok před sebe, protože pak už je bez šance. Na druhou stranu, když ten puk máme, tak čekáme na chybu hráčů a naštěstí dnes nám to prodloužení vyšlo,“ popisuje zavedenou novinku prodloužení tři na tři.

Šlágr kola, který měl nakonec nečekanou zápletku i rozuzlení, si nenechalo ujít více než osmnáct stovek namlsaných diváků, přičemž velká skupina přijela i z Valašska. „Bylo to parádní. Už v kabině jsme si říkali, že i když zrovna nepřijede Vsetín, tak začíná chodit o něco více lidí, za což jsme opravdu rádi. Chválíme naše fanoušky, že za námi jezdí i na venkovní utkání a podporují nás. I když jsme minulý zápas s Valašským Meziříčím doma prohráli, tak kotel ocenil naši snahu a věděl, že to byla víceméně smůla, i když ten výsledek byl katastrofální. U vsetínských příznivců je známé, že jezdí ve velkém počtu na každé utkání a snaží se Vsetínu vytvořit domácí prostředí téměř všude,“ pěje slova chvály na nejen středeční atmosféru v porubském stánku.

Patrik Flašar nastupuje pravidelně po boku Jana Puškára, s kterým zažil jak famózní vstup do tohoto ročníku, tak i nedávný mírný útlum, který je dokonce oba vyřadil na jeden zápas ze základu. „Jsem jen rád, že s ním mohu hrát, protože si myslím, že od začátku nám to docela klapalo. Sice jsme měli nedávno menší krizi, ale vyříkali jsme si to, a teď už to bude jen lepší,“ doufá na závěr.

Patrik Flašar stále nemůže uvěřit svému lacinému gólu.