Lednová utkání starších žáků HC RT TORAX

Romana Opatová, 17.02.2023
Starší žáci v měsíci lednu odehráli celkem sedm mistrovských utkání. 8. třída ve skupině A stihla odehrát tři zápasy, o rok mladší hráči ve skupině B zvládli čtyři utkání.

V neděli 8. ledna přivítali hráči 8. třídy na domácím ledě polský výběr Metropolia Silesia. Vedení se ujali porubští hráči hned ve 4. minutě, polský výběr ale zvládl poměrně rychle vyrovnat a další brankou se dostal do vedení 2:1. V počátku druhé třetiny soupeř přidal další rychlou branku a porubský tým měl před sebou náročný úkol – dvoubrankové vedení srovnat. To se mu podařilo do konce druhé třetiny, která skončila nerozhodně 4:4. V poslední části hry převyšovali svěřenci Květoslava Foltýna polský výběr fyzickou převahou, díky které se dostali do vedení. Hráči postupně vstřelili čtyři branky, a když soupeři již skórovat nedovolili, zvítězili 8:4.

Další neděli 15. ledna odehráli porubští hráči utkání na ledě svého nejvzdálenějšího soupeře, mladých Draků ze Šumperku. I v tomto utkání se Poruba ujala rychle vedení, i když celkově byla hra velmi vyrovnaná a soupeř také v rámci této části hry dokázal jedenkrát skórovat. Od druhé třetiny začali hráči HC RT TORAX šumperský tým tzv. přehrávat. Druhá třetina skončila 2:0 a podobně se vyvíjela i třetí třetina, kterou se chystali porubští hráči také zakončit průběžným skórem 2:0. Nicméně v tomto utkání získali v praxi další hokejovou zkušenost, a to, že utkání trvá 60 minut. V poslední minutě šumperský tým dokázal 2krát skórovat a poslední část tak skončila nakonec smírně 2:2. Celkově HC RT TORAX zvítězil 5:3.

Poslední lednové utkání se odehrálo v neděli 29. ledna na porubském ledě proti Opavě. Diváci tradičně viděli již téměř tradiční rychlý úvodní gól Poruby, ale po zbytku třetiny ani jeden z týmů dále skórovat nedokázal. V přibližně polovině utkání přidal další branku porubský tým, ale ani druhá třetina více než tuto jednu branku nepřinesla. V 54. minutě dosáhla na svou první branku i Opava a průběžným skórem 2:1 pro Porubu rozhodně nebylo utkání rozhodnuto. Opavští hráči aktivní hrou toužili po srovnání, ale naopak v 58. minutě Poruba své vedení dokázala další brankou navýšit a celkově zvítězila 3:1.

7. třída své první lednové utkání odehrála v sobotu 7. ledna na domácím ledě proti městskému soupeři z Vítkovic. Dosavadní vzájemné skóre utkání v této sezóně měli hráči nerozhodně 1:1 a i toto utkání probíhalo herně vyrovnaně. Střelecky se v první třetině ale dařilo jen domácím Vítkovicím, tuto část hry vyhrály 3:0. V druhé části hry skóroval i porubský tým, nicméně vítkovický tým dokázal opět skórovat 3krát. Celkově tak po dvou třetinách vítkovická Ridera vedla 6:1. V poslední části hry se již ani jeden z týmů brankově neprosadil a utkání tak skončilo výsledkem 6:1.

V sobotu 14. ledna vycestovali svěřenci Jiřího Trembáče na led vzdáleného Uničova. Uničovský soupeř se ujal vedení již ve 3. minutě, ale rozhodně to neznamenalo, že by měl domácí tým herně převahu. Srovnáno bylo za necelých 10 minut. Do konce třetiny HC Uničov přece jen dokázal Porubě tzv. odskočit o dvě branky, celkově tato část utkání tedy dopadla 3:1 ve prospěch domácího týmu. I v druhé třetině padla rychlá branka domácích a rozdíl ve skóre již byl o tři branky. Žáci HC RT TORAX se dvěma následujícími brankami v utkání dokázali na soupeře dotáhnout a po 40 minutách byli Uničovu tzv. na dostřel 3:4. V poslední části hry domácí tým zužitkoval zejména svou věkovou převahu hráčů, kdy jejich tým oproti porubskému týmu hraje pouze v jedné skupině, a tedy do utkání nastupuje s větším počtem hráčů 8. třídy. HC Uničov dokázal přidat další tři branky a v utkání zvítězil 7:3.

Poslední lednový víkend čekalo na porubské hráče tzv. dvoukolo. V sobotu se utkali na domácím ledě proti Frýdku-Místku, v neděli hned na kopřivnickém ledě proti místnímu soupeři. V měření sil proti Frýdku-Místku viděli diváci postupně 22 branek! První třetina byla úspěšnou zejména pro soupeře, když tuto část zvítězil 5:1. I v druhé třetině postupně Frýdek-Místek navyšoval své vedení a Poruba se aktivně v podobě vstřelených branek zapojila do utkání až od 35. minuty. Tato část skončila poměrem 5:4 pro Frýdek-Místek. V poslední třetině dokázal frýdecký soupeř opět skórovat 5krát jako v minulých částech hry, hráči poruby překonali jejich brankáře již jen 2krát. Celkově tým Frýdku-Místku zvítězil 5:7.

Střeleckou reputaci si hráči 7. třídy napravili hned následující den na ledě Kopřivnice. V utkání se sice ujal vedení kopřivnický tým a úvodní třetina dopadla rozdílem jedné branky ve prospěch Poruby 3:2, ale v následujících 40 minutách již stříleli jen porubští hráči. Postupně skórovali 8krát a vítězstvím 11:2 si připsali další body do nadstavbové výsledkové tabulky, kterou hrají společně s týmy olomouckého kraje.