Kdo se stane pomyslným „Mistrem Ostravy“?

Lukáš Bajgar, 27.07.2006
V pátek 28. července se posedmé v historii utkají A týmy domácí Sarezy Ostrava (pod tímto názvem) s městským rivalem Vítkovice Steel. Oba celky shodně sehrají svá první přátelská utkání sezony 2006/2007. V dávné minulosti býval úvod hokejové sezony ve znamení slavného Poháru Josefa Kotase, jenž určil nejlepší tým města, jelikož po něm zbyly jen vzpomínky, určí nejlepší celek Ostravy právě tento mač. Zápas by měl být jen zlatým hřebem večera, neboť od 13 hodin v Porubě a souběžně od 13:30 ve Vítkovicích vzájemně poměří síly juniorky obou ostravských klubů a od 13:30 na Sareze také dorostenci. Než se však hustota ostravských vrcholových hokejistů na metr čtvereční dostane do nebezpečně vysokých čísel, pojďme si krátce připomenout dosavadní vzájemné zápasy mužů, kterým jasně dominuje slavnější z obou týmů.

Sareza Ostrava sehrála s Vítkovicemi šest utkání, z nichž v pěti nedokázala nalézt recept na svého soka a jen jednou, v loňské sezoně v ČEZ Areně, urvala bod za remízu 1:1. Všechny zápasy se řadí do kategorie přátelských. První čtyři z nich se hrály v tréninkovém duchu při využití možnosti odzkoušet si nové posily při rozdělení celků na dvě poloviny.

27.7.2003 Sareza Ostrava – Vítkovice 2:7 (1:0, 0:4, 1:3)
Sestava Sarezy: Jurečka (Krumpoch) – Zrník, Hruškovský, Husárik, Tesařík, Bahník, Marenčík – Glas, Pavlačka, Sedlák – Gelačák, Holuša, Ašer – Fleischmann, Valčák, Mleko
Branky Sarezy: Holuša, Sedlák

27.7.2003 Sareza Ostrava – Vítkovice 2:6 (1:2, 1:2, 0:2)
Sestava Sarezy: Hamrla – Tejkl, Švarba, Rajnoha, Matečný, Chromik, Ovšák – Čech M., Fabián, Škutchan – Luka, Valigurský, Piecha – Barna, Pospíšil, Stránský
Branky Sarezy: Valigurský, Luka

29.7.2004 Vítkovice – Sareza Ostrava 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Sestava Sarezy: Hamrla (Štěpánek) – Grof, Tesařík, Vrtík, Buček, Machálek – Grygar, Procházka, Šebesta – Glas, Pavlačka, Holuša – Čech F., Cetkovský, Gelačák
Branky Sarezy: 34. Čech

29.7.2004 Sareza Ostrava – Vítkovice 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)
Sestava Sarezy: Krumpoch (Blucha) – Karlíček, Tejkl, Spitzer, Rajnoha – Duba, Bařica, Škutchan – Matějný, Skokan, Pfeiler
Branky Sarezy: 4. Spitzer

16.8.2005 Sareza Ostrava - Vítkovice 2:5 (2:2, 0:2, 0:1)
Ostrava: Čech - Pazdera, Chatrnúch, Holík, Brincko, Ovšák, Vnenk, Kramný, Děmidov, Kaněra - Polášek, Sochorek, Šebesta - Baranyk, Boháč, Polák - Holuša, Badžo, Tesařík - Heřman, Mleko, Gelačák
Vítkovice: Pinc - Polák, Philipp, Kuboš, Černošek, Jurečka, Dudáš, Dresler, Chmelíř - Padělek, Burger, Procházka - Hubáček, Káňa, Buček - Pištek, Štefanka, Kropáč - Köhler, Hulva, Tomášek
Branky: 5. Chatrnúch (Sochorek), 8. Šebesta (Sochorek) - 6. Tomášek (Köhler), 13. Hulva, 33. Pištek (Buček, Jurečka), 38. Káňa (Buček), 51. Štefanka (Hubáček, Kropáč). Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 600.

19.8.2005 Vítkovice - Sareza Ostrava 1:1 (0:1, 1:0, 0:0)
Vítkovice: Lhenry- Polák, Philipp, Kuboš, Černošek, Jurečka, Hudec, Dresler, Chmelíř - Padělek, Burger, Procházka - Hubáček, Šimíček, Káňa - Pištek, Štefanka, Kropáč - Köhler, Hulva, Tomášek
Ostrava: Štěpánek - Pazdera, Chatrnúch, Holík, Děmidov, Ovšák, Vnenk, Tesařík, Brincko - Polášek, Sochorek, Šebesta - Baranyk, Boháč, Polák - Holuša, Badžo, Janeček - Heřman, Mleko, Gelačák
Branky: 37. Štefanka (Jurečka) - 20. Chatrnúch Vyloučení: 5:7. Využití: 0:0. Diváci: 200.