SLEDUJTE ONLINE:
A-tým:
15.4. 17:00 Havlíčkův Brod – Poruba 3:2
KLUK PUK pomáhá

KLUK PUK pomáhá

Gabriela Juříková, 16.02.2017
Hokejovým světem brouzdá mnoho nadací a charitativních akcí, jako ve dvou nejvyšších českých soutěžích „Legenda pomáhá.“ Jsou však i takové, které působí a žijí napříč hokejovými soutěžemi či oslovují svou náplní širokou veřejnost. A takovou je bezesporu NADACE JAKUBA VORÁČKA. Rodiče a vedoucí týmů žákovských tříd HC RT TORAX Poruba se rozhodli tuto nadaci podpořit a prvotní nápad paní Harabišové a pana Petrušky byl v nedávných dnech realizován. Malým hokejistům byly rozdány náramky s logem KLUK PUK pomáhá.

Že slyšíte o Nadaci Jakuba Voráčka poprvé? Slavný hokejista působící v NHL v týmu Philadelphia Flyers ji založil v dubnu 2015 spolu se starší sestrou Petrou Klausovou, které diagnostikovali roztroušenou sklerózu.
Nadace směřuje svou činnost do tří oblastí. Podporuje výzkum a rozvoj registru pacientů, pak podporuje činnost center po celé České republice a jako další podporuje individuální pacienty s roztroušenou sklerózou ve velmi tíživé životní situaci.

Na začátku února tohoto roku přivítali paní Petru Klausovou v lázních Klimkovice, kde ji byl prezentován léčebný program pro pacienty s roztroušenou sklerózou a poskytnuty cenné informace v možnostech léčby. Je možné, že při další návštěvě našeho kraje si sestra Jakuba Voráčka vyčlení čas pro debatu s porubskými mladými hokejisty, aby povyprávěla nejen o své nemoci, ale třeba i o slavném bratrovi, který za každý svůj kanadský bod v NHL věnuje Nadaci nemalou finanční částku.

Nápad porubských rodičů je možná malé gesto, které může pomoct k výzkumu nevyzpytatelné nemoci, ale je dobré, že se kluci i holky učí pomáhat druhým a ví, proč nosí náramek s KLUKEM PUKEM.