Junioři RT TORAX, RIDERA a AZ vybojovali společně druhé místo v mezinárodním turnaji

Gabriela Juříková, 19.02.2017
Do polského města Sanok se 8. února sjely hokejové týmy Rakouska, Maďarska, Výběru Moravy a domácího Polska, aby si zahrály Turnaj 4 národů. Moravský tým byl složený z juniorů Poruby, Vítkovic a Havířova a pod trenéry Miroslavem Bahníkem a Janem Vavrečkou vybojovali 11. února v posledním utkání turnaje druhé místo. Nejlepšími hráči zápasů byli vyhlášeni Patrik Raček, Jakub Juránek a Přemysl Bijota.

Maďarsko – Výběr Moravy 4:5 (0:2, 3:0, 1:3)

Branky Výběru Moravy: 6. Klíma (Raček), 10. Pawliczek (Raček), 51. Dang (Vilček), 57. Pawliczek, 58. Vilček (Bijota)
Vyloučení: 6:4, navíc Kuchař (CZM) 10 minut OT
Využití: 2:1 Střely: 23:34

V prvním zápase 9. února se moravský výběr střetl s Maďarskem. První branku vsítil v přesilovce pěti proti třem, ale cestu za vítězstvím si v druhé třetině značně zkomplikoval. Nakonec výhru ubojoval v posledních minutách třetí třetiny.

Fotogalerie Tomasze Sowy na facebooku

Kliknutím na obrázek níže se vám otevře v novém okně fotogalerie na facebooku.

Rakousko – Výběr Moravy 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)

Vyloučení: 11:9, navíc Racek (CZM) 10 minut OT
Využití: 2:0 Střely: 14:22

Druhé utkání odehrané 10. února se moravským mladíkům vůbec nevydařil. Rakouský tým exceloval a nedovolil soupeři skórovat. 10. únor nebyl pro svěřence trenérů Bahníka a Vavrečky šťastným dnem.

Polsko – Výběr Moravy 3:8 (0:0, 3:3, 0:5)

Branky Výběru Moravy: 29. Dang, 34. Szturc (Pawliczek), 37. Jendruš (Bijota), 42. Vilček (Bernát), 45. Pawliczek (Klíma), 47. Klíma (Raček, Kuchař), 56. Pawliczek (Raček), 57. Maxner (Bílý)
Vyloučení: 7:7, navíc Niedlich (POL) a Dang (CZM) 5 minut + 20 OK
Využití: 1:2 Střely: 19:20

Ve třetím a posledním utkání turnaje šlo o obsazení druhé pozice. S Polskem, v jehož výběru hrál i porubský útočník Ernest Bochnak, to ale nebyl jednoduchý zápas. Do druhé přestávky byl stav nerozhodný. V první třetině branka nepadla, ve druhé dvacetiminutovce jich soupeři nasázeli shodně po třech kouscích. Ovšem pět přesných tref ve třetí třetině zajistilo výběru severní Moravy konečnou druhou příčku v Turnaji 4 národů.

Soupiska Výběru Moravy

Juránek Jakub (Hakl Matěj) – Jendruš Jakub, Kuchař Dominik, Bílý Šimon, Kaláb Michael, Bijota Přemysl, Prepsl Lukáš, Szturc Daniel, Smička Petr – Klíma Kamil, Pawliczek Dominik, Raček Patrik – Vilček Tomáš, Bernát Jan, Dang Michal – Fráner Kevin, Maxner Jakub, Zemba Jan – Kutiš Martin, Kosina Ondřej, Veselý Ondřej