Jsme zklamaní. Do Šumperka jsme jeli pro tři body, smutní po prohře Marek Sedlář

René Chyla, 25.09.2016
Ačkoliv měli Ostravané na ledě nováčka druhé ligy při hře pět na pět jasně navrch, byli to právě oni, kdo dvakrát museli dotahovat náskok soupeře. Vyrovnat na průběžných 2:2 se povedlo ve 37. minutě Marku Sedlářovi, jenž protrhl své střelecké prokletí, které se protáhlo na nevídaných dvacet zápasů. „Smůlu jsem snad protrhl,“ doufá v nastartování brankostroje v dalších zápasech zlínský odchovanec.

STATISTIKY & FAKTA: MAREK SEDLÁŘ #21
Věk: 24 let, narozen 21. listopadu 1991 Výška: 176 cm Váha: 70 kg Post: útočník, hokejku drží nalevo Mateřský klub: PSG Zlín Další kluby: HC Olomouc (2010-2012), HC RT TORAX Poruba (od 2012) Úspěchy: 1. místo ELJ (2010)

Svěřenci Tomáše Sršně byli po úvodní prohře s Kopřivnicí povzbuzeni dvěma výhrami a v sobotu na ledě Šumperka chtěli přidat další. To se ale nakonec po dramatickém průběhu nepovedlo a Poruba tak odváží domů pouze bod. „Těžko se mi zápas hodnotí. Jeli jsme sem pro tři body, máme ale bohužel jen jeden,“ říká zarmouceně útočník, který v porubských vodách brázdí již pátým rokem.

Už zápas v přípravě napověděl, že Šumperk nebude v lize pouze do počtu. Tehdy se totiž Porubští báli o výsledek až do poslední vteřiny, aby uhájili těsnou výhru 5:4, která je poslala do finále turnaje. „Věděli jsme, že to nebude jednoduchý zápas. Ještě loni hráli první ligu. O jejich kvalitě jsme samozřejmě věděli a tento duel byl naprosto odlišný od toho v přípravě, neboť tehdy byli pouze týden na ledě,“ vypráví čtyřiadvacetiletý forvard.

RT TORAX ale mohl mít body tři, neboť při hře pět na pět dominoval a ze svých šancí mohl vytěžit daleko více. Ostravané navíc museli ve druhé třetině dvě minuty odolávat ve třech pěti bruslařům Draků. „Každé oslabení stojí spoustu sil, navíc když je to dvě minuty tři na pět. Nakonec se nám to podařilo ubránit, jen škoda, že jsme krátce po tom dlouhém oslabení inkasovali,“ vzpomíná na nekonečných 120 vteřin ve druhé třetině.

Draci sice patnáct vteřin po této dvojnásobné převaze odskočili zásluhou Radka Fischera na 2:1, do pauzy ale dokázal porubský útočník ještě srovnat. „Bylo to v přesilovce. Puškin (Jan Puškár, pozn. red.) střílel od modré a mně se to podařilo tečovat. Konečně mi tam taky něco spadlo,“ směje se mistr juniorské extraligy z roku 2010.

Aby také neměl důvod k radosti! Vždyť útočník s jednadvacítkou na zádech se trefil po dvacetizápasovém půstu. „Kdy jsem dal naposledy gól?“ pátrá v paměti. „Už je to asi hodně dávno. Šance mám v každém zápase, ale nic z toho. Tak doufám, že jsem tu smůlu protrhl,“ pokračuje dále porubský sympaťák.

Krátce před Sedlářovým vyrovnávacím gólem ale vyfasovali hosté od hlavního sudího ještě dva desetiminutové tresty a odpočinout si tak musel jak Petr Seidler, tak Jan Hudeček, který obdržel ještě čtyři minuty navrch. „Úplně nevím, co se tam odehrálo. Byla tam nějaká střela po odpískání, nejsem si ale jist, nebyl jsem v tu dobu na ledě,“ snaží se fanouškům přiblížit vyhecovanou druhou třetinu, v níž RT TORAX dostal hned třicet trestných minut.

Utkání nakonec muselo rozhodnout až prodloužení, v němž Daniel Hroch využil zaváhání Ivana Puziče a nekompromisně zajistil Drakům druhý bod střelou pod víko. „Prodloužení tři na tři je atraktivní hlavně pro diváky, je tam více prostoru a tím pádem i více šancí. Nám tento model ale zatím příliš nesvědčí, ze dvou jsme totiž nedokázali uhrát ani jedno. Musíme se na to tedy více zaměřit,“ uzavírá odchovanec zlínské kolébky hokeje.