Hokejové olympijské zlato zůstává v Moravskoslezském kraji! S trenérem Trojanem slaví i porubští hráči

Gabriela Juříková, 27.01.2023
Jubilejní 20. Olympiáda dětí a mládeže konaná v Královehradeckém kraji, skončila ve čtvrtek 26. ledna finálovým hokejovým zápasem. Moravskoslezský kraj pod vedením trenéra Petra Trojana šlapal do poslední minuty a nepříznivý stav 0:2 otočil v poslední třetině na 3:2 a Plzeňský kraj porazil.

Vzájemné utkání v základní skupině hrané ve středu 25. ledna v Trutnově skončilo nerozhodně 2:2, kdy plzeňský tým, složený z hráčů jen dvou týmů – Škoda Plzeň a Wolves Plzeň, ztratil dvoubrankové vedení. Finálový zápas odehraný ve Vrchlabí měl shodný scénář, ovšem s radostnou tečkou. Soupeř Moravskoslezského týmu po dvou třetinách vedl 2:0 a nasazení se aktivita obracela. Jan Láryš bránu zabednil a dal spoluhráčům naději utkání zdramatizovat.

Vyrovnání proběhlo během pěti minut (44. a 49. minuta). Vedení měl na holi Čermák, ale Láryš si dobře postavil tyče. Pak stačila špatná nahrávka obránců Plzeňského kraje za svou brankou a odražený puk se dostal před bránu na hole soupeře. Vedení 3:2 bylo realitou. V závěrečné minutě základní hrací doby hrál Plzeňský kraj v šesti proti čtyřem, ale střely k vyrovnání nevedly.

Moravskoslezský kraj parádním obratem tak obhájil olympijské zlato z roku 2020, kdy byl na soupisce Maxim Vehovský. Letos měl výběr trenéra Petra Trojana krytá záda porubským gólmanem Janem Láryšem. Součástí týmu byli také Michal Šebesta, Matěj Planka a Jakub Žídek.

Sportovci Moravskoslezského kraje nasbírali 9 zlatých, 7 stříbrných a 6 bronzových medailí a celkový součet 223 bodů je řadí na druhé místo mezi kraji. Kromě hokejistů získali zlaté medaile i tři krasobruslaři BK Ostrava trénující i v RT TORAX ARENĚ.